Tremco illbruck, firma z ponad 60-letnim doświadczeniem w klejeniu i uszczelnianiu złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, otrzymała na VIII Międzynarodowym Forum Stolarki nagrodę w konkursie „Złota 15”. Jest to niezależne wyróżnienie przyznawane przez Stolarka VIP zagranicznym firmom, które w ostatnich 25 latach miały największy wpływ na rozwój polskiej stolarki.

VIII Międzynarodowe Forum Stolarki organizowane przez Stolarka VIP odbyło się w dniach 20–21 września w Ołtarzewie koło Warszawy. Podczas dwudniowej konferencji branżowej ogłoszono wyniki plebiscytu „Złota 15 zagranicznych firm”. Wyróżnienia, m.in. dla dostawców maszyn, urządzeń, systemów, komponentów i akcesoriów, przyznano na podstawie anonimowej ankiety branżowej, w której uczestniczyło 330 użytkowników – producentów, dystrybutorów, przedstawicieli salonów stolarki i mediów.

Firma Tremco illbruck została nagrodzona w konkursie „Złota 15 zagranicznych firm” w kategorii „Chemia budowlana, systemy montażowe do okien, drzwi i fasad”. W uzasadnieniu tego wyróżnienia podkreślono, że jest ono wyrazem uznania dla „wyjątkowych zasług poniesionych na rzecz rozwoju polskiej branży stolarki otworowej ostatnich dekad, w tym w szczególności za innowacyjne rozwiązania produktowe, najlepszy know-how, innowacyjny marketing i najlepsze praktyki biznesowe, które pozwoliły polskim producentom okien na dynamiczny rozwój i podbój wielu rynków Europy i świata”.

Nagrodę dla firmy Tremco illbruck odebrali Mariusz Palenica, dyrektor zarządzający Tremco illbruck Sp. z o.o. i Łukasz Augustyniak, Product & Marketing Manager marki illbruck.

Wyróżnienie w plebiscycie Stolarka VIP ma dla nas szczególną wagę, ponieważ wynika z opinii i wskazań klientów – firm, które współpracują lub mają doświadczenia ze współpracy z wieloma firmami. Staramy się, aby okna i fasady w zakresie uszczelnienia były montowane prawidłowo, a klienci uzyskiwali od nas najlepsze możliwe wsparcie stosując coraz nowocześniejsze technologie,” – powiedział Mariusz Palenica, dyrektor zarządzający Tremco illbruck Sp. z o.o.

Ta nagroda cieszy nas szczególnie, ponieważ została przyznana w niezależnym głosowaniu osób z branży. Bardzo za nią dziękujemy, stanowi dla nas silną motywację do dalszej intensywnej współpracy z naszymi partnerami rynkowymi na rzecz rozwoju polskiej branży stolarki,” – dodał Łukasz Augustyniak, Product & Marketing Manager marki illbruck.

Jak podkreślają organizatorzy plebiscytu, około 80% wsadu w produkowanych w Polsce oknach, fasadach, drzwiach czy technikach osłonowych pochodzi z zagranicznych komponentów, produkowanych na zagranicznych systemach, maszynach, szybach i wielu elementach składowych.

Bez tego nigdy polscy producenci okien, drzwi, bram, rolet nie odnieśliby tak spektakularnych sukcesów i to właśnie dzięki temu najlepsza stolarka produkowana jest właśnie w Polsce, a w konsekwencji jesteśmy eksporterem nr 1,” – wyjaśnił Grzegorz Cendrowski, prezes Stolarka VIP.

Author

  • CPG Europe

    Tremco Construction Products Group, w skrócie Tremco CPG, łączy wiodące marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. Grupa zatrudnia ponad 1 400 pracowników w Europie i ponad 6 500 osób na świecie. Produkuje wysokiej jakości materiały, które zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane – od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki żywiczne, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy dachowe i technologie styropianowych szalunków traconych do budowy ścian. W ofercie Tremco CPG znajdują się m.in. bezspoinowe posadzki żywiczne Flowcrete, w tym systemy posadzkowe na parkingi i do garaży oraz dekoracyjne terazzo żywiczne, innowacyjne rozwiązania illbruck w zakresie uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, systemy ociepleń ścian zewnętrznych i materiały elewacyjne Dryvit, hydroizolacje dla podziemi i fundamentów marki Vandex, przejścia ogniochronne i ogniochronne powłoki pęczniejące do ochrony stali konstrukcyjnej marki Nullifire oraz termoizolacyjne bloczki szalunkowe Nudura. Rozwiązania Tremco CPG odpowiadają na wyzwania, przed którymi stoi współczesne budownictwo, takie jak energooszczędność, trwałość i zrównoważony rozwój. Tremco CPG to regionalny oddział RPM International Inc., jednej z wiodących na świecie firm oferujących produkty budowlane dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, z siedzibą w Medinie, w stanie Ohio, w USA.