Botanica Jelitkowo to kameralne osiedle mieszkaniowe położone w nadmorskiej dzielnicy Gdańska. Ta prestiżowa inwestycja, której deweloperem jest Invest Komfort, łączy doskonałą lokalizację, w odległości 5 minut spaceru od plaży, z dostępem do miejskich atrakcji. W budynkach o eleganckiej architekturze, wkomponowanej w naturalne, zielone otoczenie, zastosowano wysokiej jakości materiały i technologie budowlane. Na podziemnym parkingu osiedla na powierzchni ponad 2 200 m2 zostały wykonane posadzki żywiczne Deckshield marki Flowcrete, wiodącego eksperta od tej technologii.

Wielokrotnie nagradzany projekt architektoniczny Botanica Jelitkowo został stworzony w oparciu o ideę miasta ogrodu. Zabudowę ukształtowano w rytmie płynącej rzeki, ze starannie skomponowaną roślinnością. Przy realizacji osiedla zastosowano wysokiej jakości materiały i technologie budowlane. Przykładem rozwiązań, które wpisują się w ideę zrównoważonego budownictwa, są posadzki żywiczne Deckshield marki Flowcrete, zastosowane na parkingu podziemnym tej inwestycji, na łącznej powierzchni 2 200 m2.

Deckshield to trwałe i wytrzymałe posadzki wykonywane na bazie bezrozpuszczalnikowych żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego, przeznaczone do ochrony podłoży betonowych na parkingach i w garażach. Powłoki te charakteryzują się wysoką odpornością mechaniczną, m.in. na ścieranie w wyniku intensywnego ruchu pojazdów. Są także odporne chemicznie na substancje zawarte w paliwach i samochodowych płynach eksploatacyjnych, w tym m.in. na kwas akumulatorowy oraz na składniki soli odladzających wwożonych na powierzchnię parkingu na oponach.

Posadzki Deckshield korzystnie wpływają na estetykę parkingu, a przy tym zwiększają jego funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki zawartości piasku kwarcowego mają właściwości przeciwpoślizgowe. Są dostępne w zróżnicowanej kolorystyce, co pozwala na czytelne oznakowanie ciągów komunikacyjnych i miejsc postojowych. Zastosowane na parkingu osiedla Botanica Jelitkowo zestawienie barw – połączenie szarej, błyszczącej posadzki z białymi oznaczeniami poziomymi gwarantuje najlepszą widoczność z punktu widzenia osoby kierującej pojazdem.

Ponadto posadzki Deckshield to rozwiązanie o niskiej emisji lotnych związków organicznych (LZO), potwierdzonej certyfikatem Indoor Air Comfort® Gold, co ma znaczenie dla jakości powietrza wewnętrznego w budynku.

Posadzki Deckshield wykonane na parkingu osiedla Botanica Jelitkowo łączą specjalistyczne technologie z atrakcyjną estetyką i łatwym utrzymaniem w czystości. Zastosowanie tego systemu sprawia, że parking jest odbierany przez użytkowników jako jasna i bezpieczna przestrzeń. To rozwiązanie doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie liczą się nie tylko parametry techniczne, ale równie istotne jest dobre pierwsze wrażenie – na parkingach i w garażach w najwyższej klasy budynkach biurowych, handlowych oraz mieszkaniowych. Deckshield, czyli posadzki poliuretanowo-kwarcowe o niskiej emisji LZO, spełniają także wymagania prestiżowych, zielonych inwestycji,” – powiedział Piotr Jakóbczak, dyrektor sprzedaży Flowcrete & Vandex w firmie Tremco CPG Poland.

Poza systemem posadzkowym Deckshield na osiedlu Botanica Jelitkowo wykonano także powłoki żywiczne Flowcoat SF41, na powierzchni ok. 600 m2 w pomieszczeniach technicznych.

Posadzki żywiczne w tej inwestycji wykonała firma Grupa Konar Posadzki, Autoryzowany Wykonawca Flowcrete.

Author

  • Tremco CPG Poland

    Tremco Construction Products Group, w skrócie Tremco CPG, łączy wiodące marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. Grupa zatrudnia ponad 1 400 pracowników w Europie i ponad 6 500 osób na świecie. Produkuje wysokiej jakości materiały, które zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane – od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki żywiczne, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy dachowe i technologie styropianowych szalunków traconych do budowy ścian. W ofercie Tremco CPG znajdują się m.in. bezspoinowe posadzki żywiczne Flowcrete, w tym systemy posadzkowe na parkingi i do garaży oraz dekoracyjne terazzo żywiczne, innowacyjne rozwiązania illbruck w zakresie uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, systemy ociepleń ścian zewnętrznych i materiały elewacyjne Dryvit, hydroizolacje dla podziemi i fundamentów marki Vandex, przejścia ogniochronne i ogniochronne powłoki pęczniejące do ochrony stali konstrukcyjnej marki Nullifire oraz termoizolacyjne bloczki szalunkowe Nudura. Rozwiązania Tremco CPG odpowiadają na wyzwania, przed którymi stoi współczesne budownictwo, takie jak energooszczędność, trwałość i zrównoważony rozwój. Tremco CPG to regionalny oddział RPM International Inc., jednej z wiodących na świecie firm oferujących produkty budowlane dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, z siedzibą w Medinie, w stanie Ohio, w USA.