Paweł Sawicki dołączył wraz z zespołem do warszawskiego biura Bird & Bird jako partner w praktyce postępowań karnych gospodarczych.

Paweł ma dwudziestoletnie doświadczenie w sprawach karnych gospodarczych, a przez ostatnie cztery lata zarządzał zespołami zajmującymi się prawem karnym oraz sprawami z zakresu compliance w wiodących polskich kancelariach prawnych. Specjalizuje się w postępowaniach karnych, w tym w szczególności wewnętrznych postępowaniach wyjaśniających, sprawach z zakresu compliance oraz sprawach karnych gospodarczych. Realizuje projekty obejmujące wewnętrzne postępowania wyjaśniające dotyczące wszelkiego rodzaju nadużyć, przekroczenia uprawnień, wyprowadzania majątku i korupcji. Doradza również w sprawach z zakresu compliance i cyberbezpieczeństwa, a także w obszarze rozwiązań dotyczących sygnalistów (whistleblowing).

Dołączenie Pawła do grona partnerów Bird & Bird jest częścią strategii dalszego rozwoju praktyki rozwiązywania sporów gospodarczych w Polsce i wzmocnienia praktyki spraw karnych gospodarczych w kancelarii Bird & Bird.

Sophie Eyre i Evelyn Tjon-En-Fa, współkierujące praktyką międzynarodowych postępowań sądowych Bird & Bird powiedziały: „Cieszymy się, że możemy powitać Pawła w Bird & Bird. Jego doświadczenie w zakresie sporów regulacyjnych i spraw karnych gospodarczych w połączeniu z istniejącym już zespołem usług śledczych w Polsce wzmacnia ofertę naszych unikalnych usług nie tylko na rynku lokalnym. Paweł wesprze również nasz rozwijający się i wysoko ceniony zespół specjalizujący się w sprawach z zakresu transgranicznych oszustw w sprawach cywilnych, wewnętrznych dochodzeń i przestępstw karnych gospodarczych w ramach całej międzynarodowej sieci Bird & Bird.”

Slawomir Szepietowski, partner zarządzający kancelarią Bird & Bird w Polsce dodał: „Witamy Pawła w gronie partnerów w warszawskim biurze kancelarii Bird & Bird i cieszymy się z kolejnego kroku w ramach rozwoju naszej praktyki rozwiązywania sporów gospodarczych w Polsce. Znaczące doświadczenie Pawła z zakresu postępowań sądowych oraz jego znajomość procesów egzekwowania polskiego prawa pozwolą nam na dalsze wspieranie naszych klientów działających w różnych branżach.

Sam Paweł skomentował: „Cieszę się z możliwości dołączenia do sieci Bird & Bird i współpracy z kolegami i koleżankami Bird & Bird oferującymi wsparcie w sprawach z zakresu międzynarodowych postępowań sądowych i wewnętrznych postępowań wyjaśniających.”

Author

  • Bird & Bird

    Bird & Bird LLP to międzynarodowa kancelaria prawna, która wspiera organizacje zmieniane przez cyfrowy świat lub te, które przewodzą tym zmianom. Łączymy wyjątkową wiedzę prawniczą z dogłębną znajomością branży i odświeżająco kreatywnym myśleniem, aby pomóc klientom osiągnąć ich cele komercyjne. Mamy ponad 1450 prawników w 32 biurach w Europie, Ameryce Północnej, na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku oraz w Afryce, a także bliskie relacje z firmami w innych częściach świata. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.twobirds.com.