Firma LCP Properties została nowym właścicielem parku handlowego Prochownia Łomianki. To 82 projekt w portfelu inwestora i 40 tego typu.

Prochownia Łomianki, zlokalizowana jest na osiedlu Łomianki Majowe, ma 5,5 tys. mkw. powierzchni całkowitej i ponad 3 tys. mkw. powierzchni najmu. Wśród 21 sklepów i lokali usługowych znajdują się tacy najemcy, jak m.in.: Tedi, Neonet, Rossmann, Hebe, Kross, Papiernik by Empik. Obiekt dysponuje parkingiem dla 150 samochodów.

LCP Properties kupiło Prochownię Łomianki od firmy Ghelamco Poland. Wartość transakcji nie została ujawniona.

“Jako doświadczony inwestor dołączamy do naszego portfela tylko najlepsze nieruchomości, a taką, bez wątpienia, jest Prochownia Łomianki. Tego typu obiekty pozostaną w kręgu naszego zainteresowania nawet w czasach niepewności gospodarczej, dają bowiem gwarancję jakości i stanowią bezpieczną inwestycję. Prochownia Łomianki to 40. park handlowy w naszym posiadaniu i 82 nieruchomość w Polsce. Do końca roku będziemy aktywnie starali się pozyskać kolejne projekty handlowe i jesteśmy otwarci na nowe propozycje” – mówi Krystian Modrzejewski, Group Operations Director w LCP Properties Poland.

“Projekt jest świetnie zlokalizowany, w całości wynajęty, posiada atrakcyjny miks najemców i jest pierwszym wyborem na wygodne zakupy dla mieszkańców Łomianek i okolic. W przyszłości Prochownia przejdzie rebranding i zacznie funkcjonować pod nazwą M Park, która jest charakterystyczna dla naszego portfela nieruchomości handlowych ” – podsumowuje Krystian Modrzejewski.

“ Prochownia Łomianki była bardzo udanym i potrzebnym na lokalnym rynku projektem, który nieustannie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta. Teraz sprzedaliśmy tę nieruchomość firmie LCP Properties, co jest zgodne z naszą strategią inwestycyjną. Jestem przekonany, że park handlowy w rękach nowego właściciela pozostanie atrakcyjnym miejscem codziennych zakupów” – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Author

  • LCP Properties

    LCP Properties jest aktywnym graczem w sektorze parków handlowych w Polsce. Firma rozbudowuje portfel, pozyskując nowe obiekty oraz realizując inwestycje w formule deweloperskiej. Na początku 2022 roku całkowita, łączna powierzchnia posiadanych przez LCP w swoim portfelu nieruchomości, przekroczyła 360 tys. mkw. a ich wartość sięgnęła 460 mln euro. LCP inwestuje długoterminowo, koncentrując się na stabilnym wzroście wartości nieruchomości poprzez aktywne zarządzanie i maksymalizacją zysków.