Marka Dryvit, ekspert od systemów ociepleń i materiałów elewacyjnych, wprowadza do swojej oferty prefabrykowane, elastyczne panele dekoracyjne PanelFlex. Nowe rozwiązanie jest przeznaczone do stosowania na zewnątrz jako element systemu ocieplenia ścian zewnętrznych budynku (ETICS). Pozwala uzyskać atrakcyjny efekt wizualny w postaci powtarzalnych wzorów liniowych (ryfli) lub wzorów nawiązujących wyglądem do struktury drewna.

Prefabrykowane, elastyczne panele PanelFlex są przeznaczone do stosowania na zewnątrz, w ramach systemów Dryvit ETICS. Są wykonywane z bezcementowej masy tynkarskiej i wzmocnione siatką z włókna szklanego, dzięki czemu mają odpowiednią odporność na uszkodzenia mechaniczne. Technologia ta umożliwia szybki montaż, który polega na przyklejeniu paneli do podłoża, czyli warstwy zbrojonej systemu ociepleń elewacji.

Po zamontowaniu panele należy zabezpieczyć poprzez pomalowanie farbą elewacyjną, bejcą lub zastosowanie podkładu gruntującego i wyprawy tynkarskiej w odpowiednio dobranym odcieniu. Rekomendowane przez producenta wysokiej jakości materiały elewacyjne Dryvit pozwalają uzyskać trwałe i odporne na promieniowanie UV kolory.

Technologia PanelFlex daje możliwość tworzenia zróżnicowanych, a przy tym powtarzalnych efektów estetycznych. Dostępne warianty pozwalają uzyskać zarówno wzory liniowe w postaci ryfli – PanelFlex Linear, jak i wzory nawiązujące wyglądem do słojów drewna – PanelFlex Wood. Inspirację dla tego materiału czerpano z natury, każdy panel elewacyjny powstaje poprzez odwzorowanie przekroju różnych rodzajów deski drewnianej.

W przypadku PanelFlex Linear, z wzorem liniowym, wymiary gotowego panelu wynoszą, w zależności od wzoru, od 20 do 22 cm szerokości, przy długości 2 m i grubości ok. 5 mm. Prefabrykowane panele PanelFlex Wood są dostępne w szerokości 16 cm, mają długość 2 m i grubość ok. 1,6 mm. Poza wzorami podstawowymi, na zamówienie dostępne są także wzory specjalne.

Najważniejsze korzyści płynące ze stosowania naszego nowego rozwiązania to szybki montaż oraz szerokie możliwości swobodnego projektowania. Proponujemy różnego rodzaju, powtarzalne wzory –

liniowe i z efektem drewna. Nazwa PanelFlex nawiązuje do elastyczności tego materiału oraz wszechstronności zastosowań. Panele doskonale sprawdzają się na elewacjach budynków mieszkaniowych jednorodzinnych lub wielorodzinnych, jak i w obiektach publicznych. W wersji z wzorem liniowym mogą być pomalowane farbą elewacyjną w kontrastowym odcieniu i stanowić wyrazisty akcent. W przypadku zastosowania na panelach dekoracyjnej wyprawy tynkarskiej, ich ryflowana struktura będzie jej subtelnym urozmaiceniem,” – powiedziała Marta Wysocka, Product & Specification Manager w firmie Dryvit Systems USA (Europe).

Nowe produkty PanelFlex Linear i PanelFlex Wood, zalecane do stosowania w systemach Dryvit ETICS, są dostępne w sprzedaży poprzez sieć dystrybutorów marki. Przy wyborze rozwiązania na elewację warto skorzystać ze wsparcia i doradztwa technicznego ekspertów od systemów ociepleń i materiałów elewacyjnych Dryvit.

Author

  • CPG Europe

    Tremco Construction Products Group, w skrócie Tremco CPG, łączy wiodące marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. Grupa zatrudnia ponad 1 400 pracowników w Europie i ponad 6 500 osób na świecie. Produkuje wysokiej jakości materiały, które zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane – od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki żywiczne, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy dachowe i technologie styropianowych szalunków traconych do budowy ścian. W ofercie Tremco CPG znajdują się m.in. bezspoinowe posadzki żywiczne Flowcrete, w tym systemy posadzkowe na parkingi i do garaży oraz dekoracyjne terazzo żywiczne, innowacyjne rozwiązania illbruck w zakresie uszczelniania złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, systemy ociepleń ścian zewnętrznych i materiały elewacyjne Dryvit, hydroizolacje dla podziemi i fundamentów marki Vandex, przejścia ogniochronne i ogniochronne powłoki pęczniejące do ochrony stali konstrukcyjnej marki Nullifire oraz termoizolacyjne bloczki szalunkowe Nudura. Rozwiązania Tremco CPG odpowiadają na wyzwania, przed którymi stoi współczesne budownictwo, takie jak energooszczędność, trwałość i zrównoważony rozwój. Tremco CPG to regionalny oddział RPM International Inc., jednej z wiodących na świecie firm oferujących produkty budowlane dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, z siedzibą w Medinie, w stanie Ohio, w USA.