Kancelaria Dentons doradzała Santander Bank Polska S.A., Erste Bank Group AG oraz Rand Merchant Bank, oddziałowi FirstRand Bank Limited, przy udzieleniu na rzecz EPP i Echo Investment kredytu o wartości 145,2 miliona euro na refinansowanie centrum handlowego Galeria Młociny w Warszawie. To pierwsza tak duża transakcja na polskim rynku nieruchomości handlowych po pandemii.

Banki finansujące działały jako inicjatorzy nowego kredytu, a Santander Bank Polska również jako agent kredytu, agent zabezpieczeń i bank prowadzący rachunki. Finansowanie zostało sklasyfikowane jako spełniające kryteria taksonomii UE dla zrównoważonych działań, jako że Galeria Młociny spełnia wymagania celu środowiskowego w zakresie adaptacji do zmian klimatu.

„Z ogromną satysfakcją doradzaliśmy przy refinansowaniu Galerii Młociny – prestiżowego projektu – po tym jak w 2017 r. doradzaliśmy przy finansowaniu jego budowy. Cieszy nas także, że po raz kolejny mieliśmy możliwość wspierania banków finansujących projekty inwestycyjne przyczyniające się do osiągania celów zrównoważonego rozwoju w Polsce. Mamy nadzieję, że sukces tej wielowątkowej transakcji zaowocuje większym zaangażowaniem zagranicznych instytucji finansowych w projekty realizowane w Polsce”, powiedział Bartosz Nojek, partner w warszawskim biurze kancelarii Dentons współkierujący Zespołem Bankowości i Finansów.

Galeria Młociny to jedno z najmłodszych centrów handlowych w Warszawie. Posiada ono certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent. Ten wielofunkcyjny obiekt oferuje około 81 tys. mkw. powierzchni handlowej i biurowej, która mieści ponad 200 sklepów i 50 kawiarni. Centrum należy do EPP (70% udziałów), największego zarządcy nieruchomości handlowych w Polsce pod względem powierzchni najmu, i Echo Investment (30% udziałów), największego polskiego dewelopera.

Zakres prac prawników i prawniczek Dentons obejmował kompleksowe wsparcie kredytodawców w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania oraz zabezpieczeń, a także doradztwo w zakresie kwestii nieruchomościowych.

Projekt prowadziła counsel Patrycja Polasz, a nadzorował partner Bartosz Nojek, przy wsparciu Katarzyny Kaptur (associate) i Aleksandry Grześkowiak (associate) z Zespołu Bankowości i Finansów w warszawskim biurze Dentons, a także Pawła Długoborskiego (counsel), który odpowiadał za dokumentację ISDA. W skład zespołu transakcyjnego weszli również Bartłomiej Kordeczka, partner współzarządzający kancelarią Dentons w Polsce i Zastępca Szefa Zespołu Nieruchomości, oraz Karolina Kordulska (associate).

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com