Kancelaria Dentons doradzała Yevulei Shemesh Renewable Energy Group Ltd jako sponsorowi projektu farmy wiatrowej przy uzyskaniu finansowania na kwotę 335 milionów złotych, którego udzieliły mBank i EBRD. Środki zostaną przeznaczone na budowę i eksploatację lądowej farmy wiatrowej o mocy 48 MW, umiejscowionej w południowo-wschodniej Polsce. Projekt składa się z 16 turbin i ma wygenerować 138 GWh energii elektrycznej rocznie, jednocześnie redukując do 100 000 ton emisji CO2 w cyklu rocznym.

Farma wiatrowa Nozdrzec jest budowana przez spółkę, której większościowym właścicielem jest Yevulei Shemesh Renewable Energy Group, izraelska grupa z sektora energetyki odnawialnej, zarządzana przez YVS Cerac Management CY Ltd, której założyciele byli zaangażowani w rozwój, budowę i utrzymanie projektów wiatrowych o mocy ponad 300 MW w Polsce.

Transakcję obejmującą negocjowanie i zawarcie dokumentacji finansowania prowadził Paweł Długoborski (counsel) przy wsparciu Kamila Batora (associate), Jakuba Olejniczaka (associate) oraz Wojciecha Zielińskiego (senior counsel), wszyscy z Zespołu Bankowości i Finansów.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com