Kancelaria Dentons doradzała BNP Paribas Bank Polska przy udzieleniu bilateralnego finansowania Grupie Software Mind, dynamicznie rozwijającemu się software house’owi, o mocnej pozycji na rynku europejskim i amerykańskim. Udziałowcem większościowym Software Mind jest fundusz Enterprise Investors, w gronie udziałowców mniejszościowych znajduje się notowana na giełdzie spółka Ailleron.

Środki w wysokości 150 milionów złotych, zostaną przeznaczone na nabycie udziałów amerykańskiej spółki Prosoft LLC oraz dalszy rozwój operacyjny i strategiczny Grupy.

To kolejna transakcja, w której Dentons doradza BNP Paribas Bank Polska przy wspieraniu rozwoju działalności Software Mind, w ślad za wcześniejszym projektem finansowania opisanym w komunikacie prasowym z kwietnia 2022 r.

Transakcję obejmującą negocjowanie i zawarcie dokumentacji finansowej nadzorował partner współkierujący Zespołem Bankowości i Finansów, Bartosz Nojek. Prace prowadził Jakub Zienkiewicz (counsel) wspierany przez Aleksandrę Czyż (senior associate) oraz Paulinę Surmę (associate), z Zespołu Bankowości i Finansów.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com