1 maja 2023 r. stanowisko Dyrektora Pionu Marketingu objął Artur Zabielski, tym samym z dniem 1 czerwca br., dołączając do Zarządu Provident Polska. W nowej roli będzie odpowiedzialny za strategię marketingową spółki, rozwój oferty, obszar badań i analiz oraz zarządzanie relacjami z klientami.

Z firmą Provident Artur Zabielski jest związany od 2015 r. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu i zarządzaniu produktami finansowymi, zdobyte m.in. w Banku Zachodnim WBK S.A., Kredyt Banku i Getin Banku. Zabielski odpowiadał także za programy lojalnościowe, mające na celu zwiększenie rentowności i lojalności klientów – zarządzał m.in. największym polskim programem lojalnościowym Payback w Banku Zachodnim WBK. Niejednokrotnie realizował się jako skuteczny menedżer i lider – w latach 2018-2019 tymczasowo pełniąc obowiązki Dyrektora Marketingu. Od tamtej pory aktywnie uczestniczył w pracach Zarządu.

Jako Dyrektor Departamentu Kart Płatniczych, Artur Zabielski z sukcesem wdrożył kartę Provi Smart, która jest kluczowym elementem oferty produktowej Provident Polska.

Co istotne, Departament Kart Płatniczych, zarządzany do tej pory przez Artura Zabielskiego, zostaje włączony do struktury Pionu Marketingu, stając się jego integralną częścią.

– Współczesne otoczenie rynkowe zmienia się niezwykle dynamicznie, a wraz z nim ewoluują także oczekiwania naszych klientów. Chcę, abyśmy stali na czele tych zmian i byli w stanie dostosować strategie marketingowe do potrzeb naszych klientów na każdym etapie ich życia finansowego – mówi Artur Zabielski. – Provident Polska to lider w swojej branży, a moim celem jest wykorzystać zdobyte do tej pory doświadczenie w zakresie rozwoju produktu, badań oraz komunikacji marketingowej, aby dodatkowo umocnić pozycję firmy na rynku – m.in. wdrażając najwyższej jakości nowe produkty i usługi, które – tak jak karta Provi Smart – będą odpowiadać na rosnące wymagania klientów – dodaje.

Artur Zabielski na nowym stanowisku zastąpił Katarzynę Szerling, która funkcję Dyrektora Marketingu pełniła od 2015 roku.

Author

  • Provident Polska

    Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową – dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm. Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).