Od czerwca br. Łukasz Kałędkiewicz obejmuje nową rolę w ramach CBRE. Oprócz dotychczasowego stanowiska Head of Advisory and Transaction Services oraz członka zarządu operacyjnego CBRE w Polsce, podejmie się nowego wyzwania. Będzie pełnił funkcję Head of Advisory and Transaction Services w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Już od dłuższego czasu obserwujemy zmianę podejścia naszych klientów, którzy patrzą na region Europy Środkowo-Wschodniej jako całość. Oczekują też od nas kompleksowego podejścia w zakresie oferowanych usług, co osiągamy zacieśniając cały czas współpracę pomiędzy poszczególnymi krajami czy liniami serwisowymi. Doświadczenie Łukasza w budowie i integracji różnych obszarów biznesowych daje  gwarancję sukcesu w związku z wyzwaniem, którego się podjął – mówi Daniel Bienias, dyrektor zarządzający CBRE w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Łukasz Kałędkiewicz z CBRE związany jest od 2010 roku. Swoją przygodę z firmą zaczynał od prowadzenia 6-osobowego zespołu wynajmu powierzchni biurowych. Obecnie jest odpowiedzialny za zarządzanie gronem ponad 120 profesjonalistów. Na co dzień kieruje linią biznesową Advisory & Transaction Services w Polsce. Podlegają mu działy m.in. wynajmu powierzchni biurowych, magazynowych, handlowych, zarządzania portfelami nieruchomości oraz doradztwa strategicznego. Łukasz jest także odpowiedzialny za cały sektor biurowy w CBRE, co sprawia, że jest mocno skoncentrowany na rozwoju tej części biznesu w Polsce i koordynowaniu zintegrowanego podejścia doświadczonych usług. Łukasz jest również członkiem polskiego zespołu zarządzającego rozwojem CBRE w Polsce. W swojej nowej roli będzie odpowiedzialny za dalszą integrację linii biznesowych firmy na poziomie regionalnym i zacieśnienie współpracy pomiędzy poszczególnymi krajami w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Moje doświadczenie związane ze spajaniem i integracją różnych linii biznesowych w firmie wykorzystam do tego, by jak najlepiej rozwinąć je również w większej skali regionu CEE. W tych wymagających czasach przed sektorem biurowym stoi wiele wyzwań, zarówno przed inwestorami, jak i najemcami. Dlatego tym istotniejsze jest, aby świadczone przez nas usługi zaspakajały wszystkie potrzeby klientów, nie tylko lokalnie, ale też w skali całego regionu – mówi Łukasz Kałędkiewicz, szef sektora biurowego w CBRE w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Przed dołączeniem do CBRE Łukasz był związany z firmą DTZ, w której odpowiadał za wynajem powierzchni biurowych reprezentując zarówno najemców, jak i wynajmujących. Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej, jest również absolwentem Uniwersytetu w Cambridge na kierunku związanym ze zrównoważonym rozwojem w branży nieruchomości.

Author

  • CBRE

    CBRE Group, Inc. (NYSE: CBRE), spółka z listy Fortune 500 i S&P 500 z siedzibą w Los Angeles, jest największą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie nieruchomości komercyjnych i inwestycyjną (na podstawie przychodów z 2019 r.). Firma zatrudnia ponad 100 000 pracowników (nie wliczając podmiotów stowarzyszonych i partnerskich) i obsługuje inwestorów i najemców nieruchomości za pośrednictwem ponad 530 biur na całym świecie. CBRE oferuje szeroki zakres zintegrowanych usług, doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.pl.