Lider rynku medialnego w Polsce – będący częścią globalnego koncernu Warner Bros. Discovery – otworzy swoje biuro w katowickim biurowcu Silesia Star z portfela Globalworth. 

Katowicka siedziba TVN Warner Bros. Discovery zlokalizowana będzie na piątym piętrze Silesia Star A. Najemca wprowadzi się do nowego biura o metrażu 500 mkw. w lipcu tego roku. Jego aranżacja będzie realizowana we współpracy z działem Workplaces w Globalworth. Dzięki temu, TVN WBD zyska nowoczesną i komfortową przestrzeń do pracy, w najbardziej rozpoznawalnym biurowcu w centrum Katowic.

Otwarcie naszego katowickiego biura w nowej lokalizacji – Silesia Star – jest wynikiem nieustannej pracy nad stworzeniem nowoczesnej i wygodnej przestrzeni pracy dla naszego zespołu. Jesteśmy przekonani, że biuro Silesia Star w Katowicach, zapewniające m.in. doskonałe skomunikowanie z innymi częściami miasta, będzie sprzyjać kreatywności, dobremu samopoczuciu i rozwojowi pracowników TVN Warner Bros. Discovery. Wspólnie z Globalworth zapewnimy naszemu zespołowi mądrze zaprojektowaną przestrzeń biurową w wysokim standardzie”.

Katarzyna Rozbiewska, Administration Unit Director w TVN Warner Bros. Discovery.

Katowice to miasto biznesu dla międzynarodowych inwestorów i lokalnych przedsiębiorców. Portfolio najemców Silesia Star jest zróżnicowane i łączy wiele międzynarodowych firm. To dowód na to, że biurowiec spełnia potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.  Decyzja TVN Warner Bros. Discovery o ulokowaniu swojej siedziby w Silesia Star jest tego potwierdzeniem. Strategiczna lokalizacja w sercu miasta, dostęp do sieci komunikacji miejskiej, bliskość bogatej oferty Śródmieścia i Katowickiej Strefy Kultury, to wyróżniki katowickiej gwiazdy. Dzięki zaangażowaniu i współpracy z działem Workplaces udostępnimy nowemu najemcy doskonale zaplanowaną i jakościową przestrzeń biurową zgodnie z jego oczekiwaniami. Jestem pewna, że biuro, które tutaj powstaje przyczyni się do sukcesów i dalszego rozwoju firmy”.

Magdalena Mikula, Asset Management & Leasing Manager w Globalworth Poland.

Silesia Star znajduje się w portfelu Globalworth od lipca 2019 roku. To jeden z najciekawszych projektów biurowych na mapie Katowic, autorstwa renomowanej pracowni Kuryłowicz & Associates. Kompleks składa się z dwóch ośmiokondygnacyjnych budynków o powierzchni najmu ponad 29 tys. mkw. Nieruchomość zlokalizowana jest w samym centrum miasta, przy ulicy Uniwersyteckiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Drogowej Trasy Średnicowej, Strefy Kultury i Uniwersytetu Śląskiego. Do dyspozycji najemców jest prawie 200 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz dodatkowe około 250 na poziomie gruntu, co jest wyjątkowym wskaźnikiem na katowickim rynku biurowym. Potwierdzeniem zielonego i zrównoważonego charakteru budynku jest certyfikat BREEAM na poziomie Excellent oraz certyfikat WELL Health & Safety 2022.

Author