Z początkiem marca br. Marta Abratowska i Przemysław Łachmaniuk obejmują stanowiska Co-Heads of Living – Capital Markets Poland w CBRE. W nowych rolach będą doradzać klientom przy inwestycjach obejmujących rynki PRS, mieszkań na sprzedaż, hoteli, akademików, co-living, domów seniora. Powołanie dwóch doświadczonych osób na nowe stanowiska w dziale Living (wcześniej funkcjonującym jako Residential and Alternative Investments) zapewni klientom CBRE jeszcze bardziej kompleksową obsługę. 

Nieruchomości alternatywne cieszą się coraz większym zainteresowaniem i często są najkorzystniejszym sposobem lokowania kapitału. Sektor Living oferuje inwestorom bardzo silne fundamenty rynkowe i potencjał wzrostu, wynikający ze zbyt małej podaży tego typu nieruchomości w Polsce, z dynamicznych zmian demograficznych i dużego popytu na tego typu powierzchnie. Podążając za oczekiwaniami klientów, CBRE wzmacnia dział powołując Martę Abratowską i Przemysława Łachmaniuka na nowe stanowiska.

To ważny czas dla sektora Living, który w ciągu ostatnich lat ugruntował swoją pozycję w portfelach inwestycyjnych na rynku. Dlatego wspólnie z Martą chcemy wnieść jeszcze większy wkład w rozwój tego perspektywicznego obszaru polskiego rynku nieruchomości w CBRE, tym bardziej, że obserwujemy coraz większe przenikanie się sektora Living z innymi sektorami pod kątem zmiany sposobów użytkowania czy konwersji budynków – mówi Przemysław Łachmaniuk, Co-Head of Living – Capital Markets Poland.

– Jesteśmy przekonani, że dzięki integracji naszej wiedzy będziemy mogli świadczyć jeszcze bardziej kompleksowe usługi dla naszych klientów, dopasowane do ich konkretnych potrzeb. Kluczem do tego jest łączenie doświadczenia i wiedzy z różnych sektorów rynku w ramach jednej firmy – mówi Marta Abratowska, Co-Head of Living – Capital Markets Poland.

Marta Abratowska z rynkiem nieruchomości komercyjnych związana jest od kilkunastu lat. Swoją karierę zawodową zaczynała w firmie Horwath HTL Poland jako konsultantka ds. rynku hotelowego. W latach 2016-2018 była odpowiedzialna za budowę działu doradztwa hotelowego w CBRE. Przez ostatnie 4 lata Marta pracowała dla jednego z największych deweloperów hotelowych w Europie – UBM Development. Była odpowiedzialna za całokształt działań hotelowych UBM w Polsce, w tym: rozwój nowych projektów hotelowych, doradztwo przy transakcjach inwestycyjnych oraz zarządzanie portfelem hotelowym grupy w Polsce. Do działu nieruchomości alternatywnych i mieszkaniowych CBRE dołączyła ponad rok temu.

Przemysław Łachmaniuk ma 20 lat doświadczenia w zarządzaniu transakcjami na polskim i europejskim rynku. W CBRE pracował w latach 2005-2010, a następnie powrócił do firmy w 2017 roku. Po ponownym dołączeniu do CBRE, był zaangażowany w liczne transakcje sprzedaży i przejęć, w tym np., sprzedaż budynku Ethos w Warszawie przez KSP, zakup Silesia Business Park C&D przez ISOC, sprzedaż Warsaw Fund Portfolio przez PATRIZIA czy sprzedaż Nowogrodzka Square i Lixa przez Yareal oraz sprzedaż nieruchomości z portfela biurowego Cavatina. Przemek prowadzi też proces sprzedaży portfela inwestycji PRS należących do jednego z wiodących deweloperów. Przed dołączeniem do CBRE pracował w Deutsche Asset Management jako Transaction Manager. Wcześniej pełnił podobną rolę w PKO TFI oraz IVG (obecnie PATRIZIA).

Author

  • CBRE

    CBRE Group, Inc. (NYSE: CBRE), spółka z listy Fortune 500 i S&P 500 z siedzibą w Los Angeles, jest największą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie nieruchomości komercyjnych i inwestycyjną (na podstawie przychodów z 2019 r.). Firma zatrudnia ponad 100 000 pracowników (nie wliczając podmiotów stowarzyszonych i partnerskich) i obsługuje inwestorów i najemców nieruchomości za pośrednictwem ponad 530 biur na całym świecie. CBRE oferuje szeroki zakres zintegrowanych usług, doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.pl.