Międzynarodowa kancelaria CMS doradzała spółce z grupy SINO-CEEF w nabyciu od Alternus Energy Group 25 operacyjnych elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 88,4 MW, w tym jednej z największych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce, zlokalizowanej w gminie Witnica o mocy 64,6 MW.

Transakcja została przeprowadzona w formie warunkowej sprzedaży udziałów spółek projektowych, a umowa przedwstępna została podpisana w grudniu 2023 r. Spełnienie wszystkich warunków zawieszających umożliwiło zamknięcie transakcji w dniu 19 stycznia 2024 r.

Multidyscyplinarny zespół CMS był nadzorowany przez Łukasza Szatkowskiego i Rafała Zwierza, których wspierali: Maciej Ziółkowski, Adam Kędziora, Alicja Smyklińska, Marta Tarkowska, Małgorzata Popiel i Karolina Tatomir (praktyka Energetyki i Infrastruktury), Monika Szczotkowska, Kinga Mogilnicka, Damian Gierasimczuk i Karolina Kosińska (praktyka Transakcji i Prawa Spółek), a także Krzysztof Schulz (praktyka Bankowości i Finansów). W międzynarodowych aspektach transakcji doradzali także prawnicy z biura CMS w Luksemburgu: Paweł Hermelinski, Guillaume Flagollet and Kornelia Krajewska (praktyka Transakcji i Prawa Spółek).

Doradztwo CMS przy nabyciu portfolio 25 elektrowni fotowoltaicznych to już kolejna współpraca z SINO-CEEF w ostatnim czasie. Wcześniej prawnicy CMS doradzali SINO-CEEF przy budowie i sprzedaży portfela elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 51 MW na rzecz konsorcjum inwestorów z Chin (więcej informacji: CMS advises SINO-CEEF on construction and sale of photovoltaic plants).

Author

  • CMS

    CMS jest międzynarodową kancelarią prawną świadczącą kompleksowe usługi doradztwa prawnego i podatkowego na rzecz przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz organów administracji. Kancelaria posiada ponad 80 biur w ponad 40 państwach na całym świecie, w ramach których usługi prawne świadczy ponad 5 000 prawników. CMS jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych kancelarii w Polsce, gdzie działa blisko 30 lat. W biurach CMS w Warszawie i Poznaniu pracuje ponad 200 prawników, którzy doradzają klientom działającym we wszystkich sektorach gospodarki. Więcej informacji dostępnych jest na stronie cms.law