Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu w lipcu ma ruszyć drugi nabór wniosków do rządowego programu rekompensat, którego celem jest zmniejszenie emisyjności energochłonnych branż polskiego przemysłu.

Potencjalnymi beneficjentami programu są przedsiębiorstwa przemysłu energochłonnego, którzy muszą spełnić określone warunki.

Wprowadzona zmiana poszerza grono beneficjentów o nowe branże, takie jak:

  • produkcji żywności
  • automotive
  • i wiele innych

Limit maksymalnej kwoty pomocy to 50% kosztów kwalifikowanych, maksymalnie do 4 mln EUR. Natomiast istnieje również drugi zwiększony limit pomocy – 40% kosztów kwalifikowanych, maksymalnie do 20 mln EUR.

Więcej informacji

Author

  • PwC

    W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 155 krajach. Zatrudniamy ponad 327 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób, w tym niemal 1500 w zespołach technologicznych.