Kancelaria Taylor Wessing doradzała konsorcjum banków i instytucji finansowych w związku z finansowaniem o wartości 1,65 mld zł udzielonym Jastrzębskiej Spółce Węglowej w formule Sustainability Linked Loan (SLL), czyli w powiązaniu ze wskaźnikami zrównoważonego rozwoju.

Pozyskane środki mają zagwarantować spółce dalszy rozwój, przy jednoczesnej realizacji celów transformacji klimatycznej. Finansowanie zostało udzielone przez osiem instytucji finansowych: PKO BP, Bank Pekao, PZU, PZU Życie, ARP, BGK, Alior Bank i TF Silesia. Dodatkowym zabezpieczeniem jest gwarancja ubezpieczeniowa KUKE.

SLL to forma finansowania, w której marża jest częściowo uzależniona od uzgodnionego postępu spółki w osiąganiu celów w obszarze ESG, który staje się coraz ważniejszy dla biznesu. Mieliśmy przyjemność wspierać od strony prawnej konsorcjum czołowych polskich banków i instytucji finansowych w pierwszym takim finansowaniu w sektorze wydobywczym w Europie Środkowo-Wschodniej i jednym z pierwszych w ogóle na naszym rynku”, powiedział Zbigniew Korba, Partner i Szef zespołu Bankowości i finansów w Taylor Wessing w Polsce.

Transakcję prowadził Partner Zbigniew Korba, wspierany przez Antoniego Goraja (Counsel) i Pawła Skurę (Senior Associate). Doradztwo w kwestiach regulacyjnych, w szczególności w związku z zabezpieczeniem gwarancją KUKE, świadczył Partner Łukasz Szymański, wspierany przez dr Magdalenę Jaczewską-Żurek (Senior Associate). Konsultacje w aspektach korporacyjnych zapewniali Partner Andrzej Mikosz i Mateusz Ochocki (Senior Associate).

Dziękujemy za współpracę przy tym wymagającym projekcie wszystkim zaangażowanym osobom reprezentującym uczestników konsorcjum, inne zaangażowane podmioty, spółkę i jej doradców.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 roku

Author

  • TaylorWessing

    Międzynarodowa kancelaria prawna Taylor Wessing specjalizuje się w obsłudze najbardziej innowacyjnych podmiotów na świecie. Nasi prawnicy doskonale rozumieją otoczenie, w którym działają nasi klienci. Ściśle współpracujemy z nimi w celu rozwiązywania złożonych problemów, umożliwiając rozwój pomysłów i aspiracji. Kreatywne myślenie jest w sercu naszej kultury organizacyjnej, dzięki czemu osiągamy niezwykłe rezultaty.