Międzynarodowa kancelaria CMS wzmacnia praktykę Transakcji i Prawa Spółek w Polsce. Do zespołu kierowanego przez Sławomira Czerwińskiego dołączyli nowy partner Ryszard Manteuffel oraz counsel Robert Semczuk. W kolejnych miesiącach praktykę Transakcji i Prawa Spółek CMS wzmocnią także senior associate Zuzanna Sapocińska oraz associates – Łukasz Duchiński i Piotr Wójcik. Nowi prawnicy, specjalizujący się w transakcjach fuzji i przejęć oraz rynków kapitałowych, do kancelarii CMS wniosą również unikalne doświadczenie w doradztwie na rzecz klientów prywatnych.

„Otoczenie biznesowe zmienia się dziś szybciej niż kiedykolwiek. Podobnie zmieniają się oczekiwania naszych klientów. Właśnie dlatego w CMS stale poszukujemy unikalnych kompetencji, pozwalających odpowiadać na dynamikę naszego rynku. Ekspercka wiedza Ryszarda oraz jego zespołu, a także ich wyjątkowe doświadczenie, stanowią idealną synergię z naszymi pozostałymi liniami biznesowymi. Niemniej istotna jest również osobowość każdego z nowych członków zespołu, ich otwartość na współpracę i wspólne inicjatywy oraz koleżeńska postawa”, mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający CMS w Polsce.

Praktykę Transakcji i Prawa Spółek w CMS w Polsce tworzy ponad 30 prawników, specjalizujących się w sprawach korporacyjnych oraz obsłudze transakcji fuzji i przejęć na wszystkich ich etapach. Dzięki stałej współpracy z pozostałymi praktykami kancelarii w Polsce oraz zespołami międzynarodowymi, zapewnia klientom szeroki zakres doradztwa oraz kompleksowe usługi, łącząc kompetencje w zakresie podatków, nieruchomości, energetyki i ESG czy prawa konkurencji. Jako jeden z filarów kancelarii, praktyka Transakcji i Prawa Spółek jest regularnie wyróżniana w uznanych międzynarodowych rankingach Chambers and Partners, The Legal 500 czy IFLR1000.

„Niezwykle cenię sobie kompetencje i doświadczenie Ryszarda, z którym niejednokrotnie mieliśmy przyjemność spotkać się podczas pracy przy projektach M&A. Jestem przekonany, że razem z zespołem wniosą do naszej praktyki nową perspektywę oraz ekspertyzę, które pozwolą nam jeszcze efektywniej realizować naszą strategię rozwoju oraz oferować klientom unikatowe i dopasowane do ich potrzeb rozwiązania na najwyższym poziomie”, komentuje Sławomir Czerwiński, partner kierujący praktyką Transakcji i Prawa Spółek CMS w Polsce.

„Cieszę się, że dołączamy do CMS i będziemy mogli realizować ambitne cele, jakie ma przed sobą kancelaria. Współpraca z innymi zespołami CMS w Polsce oraz z zespołem międzynarodowym otwiera przed nami nowe możliwości wsparcia klientów zarówno w projektach lokalnych, jak i transgranicznych. Będziemy też uczestniczyć w tworzeniu narzędzi dla klientów w oparciu o nowe technologie, w tym AI”, dodaje Ryszard Manteuffel, nowy partner w praktyce Transakcji i Prawa Spółek CMS.

Ryszard Manteuffel jako partner wesprze kancelarię CMS w rozwoju praktyki Transakcji i Prawa Spółek m.in. pod kątem klientów prywatnych oraz transakcji na rynku kapitałowym.

Posiada wieloletnie doświadczenie w prawie korporacyjnym oraz prawie rynku kapitałowego, ze szczególnym uwzględnieniem przejęć spółek notowanych na giełdzie oraz podmiotów regulowanych (domy maklerskie, TFI), ofert papierów wartościowych (IPO, SPO, ABB) oraz spraw regulacyjnych (zakładanie firm inwestycyjnych).

Doradza klientom prywatnym w ich działalności inwestycyjnej, spółkom notowanym na giełdzie, funduszom inwestycyjnym, w szczególności family office we wszystkich aspektach prawa korporacyjnego oraz papierów wartościowych. Jest również wykładowcą w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Robert Semczuk jest radcą prawnym specjalizującym się w doradztwie w zakresie prawa handlowego, prawa spółek, fuzji i przejęć, restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz prawa międzynarodowego prywatnego.

Doradza klientom w zakresie tworzenia oraz wdrażania procesów restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz grup kapitałowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, w tym w połączeniach, przekształceniach, podziałach oraz likwidacjach spółek. Zapewnia również wsparcie postransakcyjne w projektach restrukturyzacji przedsiębiorstw. Robert jest także absolwentem prawa we Francji i skupia się na obsłudze klientów francuskich.

W kwietniu do praktyki Transakcji i Prawa Spółek dołączą senior associate Zuzanna Sapocińska oraz associate Łukasz Duchiński.

Zuzanna Sapocińska jest radcą prawnym specjalizującym się w prawie cywilnym i handlowym. Doradza w szczególności przy transakcjach fuzji i przejęć oraz bieżącym doradztwie korporacyjnym, także dla klientów i inwestorów prywatnych. Jej doświadczenie obejmuje doradztwo w transakcjach z udziałem funduszy Private Equity oraz procesach restrukturyzacyjnych. Brała udział w licznych badaniach due diligence, jak również uczestniczyła w transakcjach M&A na wszystkich ich etapach.

Łukasz Duchiński specjalizuje się w transakcjach fuzji i przejęć, takich jak przejęcia spółek prywatnych, publicznych i podmiotów regulowanych czy projekty joint ventures, w tym transgraniczne projekty inwestycyjne. Doradza w kwestiach regulacyjnych, w szczególności dotyczących domów maklerskich, spółek publicznych i funduszy inwestycyjnych.

W maju do praktyki Transakcji i Prawa Spółek na stanowisku associate dołączy także aplikant adwokacki Piotr Wójcik.

 

Author

  • CMS

    CMS jest międzynarodową kancelarią prawną świadczącą kompleksowe usługi doradztwa prawnego i podatkowego na rzecz przedsiębiorstw, instytucji finansowych oraz organów administracji. Kancelaria posiada ponad 80 biur w ponad 40 państwach na całym świecie, w ramach których usługi prawne świadczy ponad 5 000 prawników. CMS jest jedną z największych i najbardziej doświadczonych kancelarii w Polsce, gdzie działa blisko 30 lat. W biurach CMS w Warszawie i Poznaniu pracuje ponad 200 prawników, którzy doradzają klientom działającym we wszystkich sektorach gospodarki. Więcej informacji dostępnych jest na stronie cms.law