Do grona Partnerów Rödl & Partner w Polsce dołączają – Tomasz Balcerak i Aneta Bolka. Uroczystość nominacji miała miejsce w trakcie międzynarodowego firmowego wydarzenia, jakim było 24. Forum Global w Norymberdze. W Norymberdze nominacje otrzymało łącznie 36 Partnerów z 11 lokalizacji Rödl & Partner na świecie.

Nowi Partnerzy są długoletnimi pracownikami Rödl & Partner w Polsce. Tomasz Balcerak z firmą związany jest od 2008 r., Aneta Bolka karierę w Rödl & Partner rozpoczęła rok wcześniej, w 2007 r. Obydwoje kierują dużymi zespołami w działach księgowości finansowej – Tomasz Balcerak w Warszawie, Aneta Bolka w Gliwicach.

Tomasz Balcerak jest absolwentem Wydziału Ekonomii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu rachunkowości i finansów przedsiębiorstw w Szkole Głównej Handlowej. W Rödl & Partner w Polsce odpowiedzialny jest m.in. za: outsourcing księgowości, nadzór księgowy, sporządzanie deklaracji podatkowych i rocznych sprawozdań finansowych oraz tax compliance. Jego dziedziny to także prawo bilansowe, podatek od towarów i usług, podatek dochodowy od osób prawnych. Posiada tytuł doradcy podatkowego.

Aneta Bolka ukończyła Akademię Ekonomiczną w Krakowie. W Rödl & Partner w Polsce zajmuje się prowadzeniem bieżącej księgowości finansowej i rozliczeń podatkowych. Uczestniczy we wdrożeniach i dostosowaniu systemów księgowych do obowiązujących przepisów prawnopodatkowych. W obszarze jej zainteresowań znajduje się również lean management, project management oraz digitalizacja procesów księgowych.

Staram się łączyć pasje i zainteresowania z pracą zawodową. Wybrałem zawód księgowego, ponieważ umożliwia mi on bezpośredni kontakt z klientem oraz motywuje do znalezienia dla niego optymalnego rozwiązania pod względem podatkowym. W pracy najbardziej cenię dobrą atmosferę oraz ciekawe rozmowy. Uwielbiam przychodzić do pracy z myślą, że spędzę 8 godzin z ludźmi,
których lubię i szanuję, a oni szanują mnie, nawet pomimo ogromnej różnicy wieku i doświadczenia – mówi nowo mianowany Partner, Tomasz Balcerak.

W swojej pracy najbardziej lubię pracę zespołową oraz kontakt z klientami. Uważam, że w księgowości pracujemy nie z liczbami, a z ludźmi. Pracy w księgowości nie uznaję za nudną, bo każdy dzień przynosi nowe doświadczenia. Bliskie są mi założenia koncepcji lean management, który powstał dzięki ludziom oraz dla ludzi. Uważam, że to właśnie oni są najważniejszym aktywem każdej firmy. Moim drugim obszarem zainteresowań jest digitalizacja, która ma wspierać organizacje w realizacji powtarzalnych procesów, aby móc znaleźć przestrzeń na rozwiązywanie trudniejszych spraw – podkreśla nominowana na Partnerkę, Aneta Bolka.

Author

  • Rödl & Partner

    Rödl & Partner to międzynarodowa firma świadcząca zintegrowane usługi profesjonalne w obszarach: audyt, Business Process Outsourcing, doradztwo podatkowe, doradztwo prawne, consulting. Działa w 50 krajach i ma 107 biur, w których pracuje 5260 osób. W Polsce zatrudnia ponad 500 pracowników w sześciu lokalizacjach – Gdańsku, Gliwicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Od 30 lat łączy tradycyjne wartości z nowoczesnym podejściem do biznesu. To firma, w której okazywanie troski i duch zespołowości kształtują wzajemne relacje i budują zaufanie wśród klientów na całym świecie. Atutem Rödl & Partner jest wysoko wykwalifikowana kadra pracowników biegle władających językiem niemieckim i angielskim. Doradcy Rödl & Partner wychodzą poza liczby, tabele i paragrafy, stawiając na zrozumienie biznesu i szczere zaangażowanie. Skuteczny doradca podąża za rozwojem biznesu klienta, pomaga nie tylko przewidywać trudności, lecz także wskazywać na szanse.