Kancelaria Dentons doradzała Syntaxis Capital przy inwestycji w Grupę LuxVet, największą ogólnopolską platformę klinik weterynaryjnych, wspieraną przez Oaktree Capital Management i Cornerstone Investment Management. Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na rozwój Grupy w Polsce i Europie Środkowej.

LuxVet rozwija i integruje polską branżę weterynaryjną w partnerskim, elastycznym modelu biznesowym, obejmującym otwieranie własnej sieci placówek oraz integrację istniejących na rynku podmiotów. Oferując ich właścicielom wsparcie kapitałowe oraz nowoczesne rozwiązania organizacyjne, technologiczne, sprzętowe i szkoleniowe, LuxVet tworzy nową jakość usług oraz podnosi standardy pracy w sektorze weterynaryjnym.

Syntaxis Capital dostarcza długoterminowe finansowanie dłużne i kapitał dla rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Europie Środkowej, a szczególnie w Polsce, umożliwiając ich wzrost, ekspansję, optymalizację bilansu i finansowanie akwizycji.

Za koordynację prac przy projekcie odpowiadali partnerzy Piotr Dulewicz i Michał Wasiak z Zespołów Fuzji i Przejęć oraz Private Equity w warszawskim biurze Dentons. Doradztwem w zakresie dokumentacji finansowej kierował Jakub Zienkiewicz (counsel), a nadzorował Mark Segall (partner), wspierani przez Mateusza Ciechomskiego (associate) z Zespołu Bankowości i Finansów. Przy luksemburskich aspektach transakcji doradzali Namik Ramic (partner), Stephane Hadet (partner), Christophe Renaudin (counsel), David Paiva (senior associate), Yifan Zhang (senior associate) i Arnida Alija (associate).

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com