Kancelaria Dentons doradzała HB Reavis przy pozyskaniu kredytu refinansującego realizację wielofunkcyjnego kompleksu budynków Varso Place w centrum Warszawy. Kwota kredytu wynosi 475 milionów euro, co czyni go największą tego typu transakcją w historii rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce i jedną z największych w Europie Środkowo-Wschodniej. Finansowania udzieliło konsorcjum banków w składzie: Santander Bank Polska, Bank Pekao, Helaba oraz Berlin Hyp.

Varso Place to trzy budynki o łącznej powierzchni najmu 144 tys. mkw., w których mieszczą się biura, hotel, centrum innowacji oraz lokale usługowe. Wyróżniającą się częścią inwestycji jest 310-metrowy wieżowiec Varso Tower oddany do użytku w 2022 roku. Certyfikowane w systemach BREEAM (Outstanding) i WELL (Gold) budynki uzyskały wiele wyróżnień branżowych, w tym tytuł „Biurowca Roku”.

Zakres prac prawników i prawniczek Dentons obejmował kompleksowe wsparcie dla HB Reavis w przygotowaniu, negocjacjach i podpisaniu dokumentów finansowania oraz doradztwo w zakresie aspektów podatkowych i korporacyjnych.

„Wspieranie HB Reavis przy realizacji ich planów inwestycyjnych to dla nas zawsze ogromna satysfakcja i wyróżnienie. Cieszymy się, że ponownie mogliśmy doradzać przy wyjątkowym finansowaniu tak prestiżowego projektu, jakim jest Varso Place”, powiedział Bartosz Nojek, partner w Zespole Bankowości i Finansów warszawskiego biura Dentons, który nadzorował transakcję.

Bartosza Nojka wspierali Aleksandra Czyż (senior associate) oraz Mateusz Ciechomski (associate) z Zespołu Bankowości i Finansów. Przy transakcji pracowali także prawnicy: Dariusz Stolarek (partner) i Maciej Sopel (senior associate) z Zespołu Prawa Podatkowego, Michał Wasiak (partner) i Natalia Greiner (associate) z Zespołu Spółek, Fuzji i Przejęć, a także Katarzyna Bilewska (partner), Wojciech Łysek (counsel) i Radosław Żygadło (associate) z Zespołu Postępowań Sądowych i Arbitrażu. W zakresie prawa luksemburskiego doradzał zespół w składzie: Stéphane Hadet (partner), Christophe Renaudin (counsel), Yifan Zhang (senior associate), Jinjing Zheng (associate), Arnida Alija (associate) z biura w Luksemburgu, natomiast w zakresie prawa słowackiego wsparcia udzielili Petra Štrbová (counsel) i Dávid Stanek (associate) z biura Dentons w Bratysławie.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com