Kancelaria Dentons doradzała Cero Generation, niezależnej spółce portfelowej Macquarie Asset Management, przy zbyciu portfela projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 80 MWp na rzecz GoldenPeaks Capital. W skład portfela wchodzą głównie projekty w fazie RTB (ready-to-build), które będą rozwijane przez nabywcę.

To druga transakcja, przy której Dentons doradzał Cero Generation w ostatnich miesiącach, po sprzedaży portfela fotowoltaicznego o mocy 91 MWp na rzecz R.Power, która została częściowo zamknięta w listopadzie 2023 r. i finalnie w lutym 2024 r.

Cero Generation identyfikuje, rozwija, buduje i obsługuje projekty dotyczące energii słonecznej i magazynowania baterii w ośmiu krajach europejskich. Firma posiada portfel projektów o mocy 25 GW.

W skład zespołu Dentons doradzającego przy transakcji weszli partner Marceli Kasperkiewicz oraz associates Marcin Urbański, Aleksandra Redzisz oraz Weronika Urbszys, których wspierali inni prawnicy warszawskiego biura kancelarii.

Author

  • Dentons

    Dentons został stworzony, aby się wyróżniać. Jako największa firma prawnicza na świecie, zatrudniająca 20 000 profesjonalistek i profesjonalistów w ponad 200 lokalizacjach i ponad 80 krajach, pomagamy rozwijać, chronić, prowadzić i finansować działalność naszych klientów. Dzięki naszej policentryczności i podejściu nastawionemu na realizację celów, a także zaangażowaniu w integrację, różnorodność, sprawiedliwość oraz ESG (środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny), Dentons zmienia status quo i koncentruje się na tym, co dla naszych klientów najważniejsze. www.dentons.com