BBC Studios – twórca, producent i dystrybutor wyjątkowych brytyjskich treści na całym świecie – uruchomił dziś BBC Podcasts Premium, ekskluzywną usługę podcastów w ramach subskrypcji Apple, dla słuchaczy w 166 nowych krajach w Afryce, Azji, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach (pełna lista). BBC Podcasts Premium zapewnia wcześniejszy dostęp oraz możliwość słuchania bez reklam szeregu najpopularniejszych tytułów BBC w ramach Apple Podcasts.

Międzynarodowy start BBC Podcasts Premium zbiega się z premierą The Global Story, codziennego podcastu informacyjnego od BBC Studios i BBC World Service. Prowadzony przez Katyę Adler program The Global Story każdego dnia zagłębia się w jedną historię, oferując jej szeroki kontekst, czerpiąc z ekspertyzy najlepszych dziennikarzy BBC i wiedzy specjalistów z całego świata.

„Przekaz dźwiękowy stoi u podstaw dziedzictwa BBC. Tworzymy tego typu treści od ponad stu lat
i stanowią one ważną część naszego portfolio jako globalnego nadawcy” – powiedziała Louise la Grange, SVP – Audio Distribution, BBC Studios. „Jesteśmy podekscytowani, że dzięki szerokiej, pomysłowej ofercie treści audio, która obejmuje wszystko, od codziennych wiadomości po analizy sportowe, popkulturę i nie tylko, mamy możliwość dalszego rozwoju naszej relacji z Apple i docierać do coraz większej liczby słuchaczy na całym świecie. Dzięki BBC Podcasts Premium nowi odbiorcy na całym świecie będą mieli dostęp do najwyższej klasy dziennikarstwa i programów publicystycznych audio”.

Globalna ekspansja BBC Podcasts Premium następuje po wcześniejszych premierach w Nowej Zelandii (marzec) i Australii (maj)  oraz w USA i Kanadzie w 2021 r. Od tamtego roku, czyli pierwszego uruchomienia usługi, BBC Podcasts Premium regularnie pojawia się w Top 10 najlepszych kanałów Apple’a, a jeden z jego podcastów „Dua Lipa: At Your Service” został uznany za jeden z najbardziej ulubionych programów wśród słuchaczy Apple Podcasts w roku 2023. Międzynarodowa premiera BBC Podcasts Premium to duży krok naprzód w rozwijającej się dystrybucji audio w BBC Studios. Na początku tego roku grupa BBC ogłosiła przeniesienie produkcji audio w wybranych gatunkach, w tym publicystycznych i rozrywkowych, z wewnętrznego zespołu produkcyjnego BBC do BBC Studios. Na czele nowej jednostki stanie Richard Knight, a międzynarodową dystrybucją zajmie się Louise la Grange.

Dzięki BBC Podcasts Premium abonenci odblokowują wcześniejszy dostęp bez reklam do najlepszych programów BBC, w tym Good Bad Billionaire, Infinite Monkey Cage i Intrigue, a także popularnych programów newsowych, popkulturalnych, historycznych czy naukowych.

Najbardziej polecane:

Americast – cotygodniowy podcast informacyjny i polityczny o USA prowadzony przez BBC News, który bada kwestie społeczne i kulturowe definiujące współczesną Amerykę.

Podcast BBC Global News – najważniejsze artykuły dnia z BBC News; ukazuje się dwa razy dziennie w dni powszednie, raz dziennie w weekendy.

BBC Global Story – prowadzone jest przez Katyę Adler. Każdy odcinek koncentruje się na jednej historii ze świata i czerpie z ekspertyzy najlepszych dziennikarzy BBC i wiedzy specjalistów z całego świata.

Business Daily – Codzienny program o ekonomii i rynku pracy.

Dua Lipa: At Your Service – popowa artystka Dua Lipa prowadzi szczere, podnoszące na duchu i wnikliwe rozmowy z ludźmi, którzy najbardziej ją inspirują, na tematy takie jak samorozwój, seks, związki, psychodeliki i nie tylko.

Football Daily – Mark Chapman, Kelly Cates, Steve Crossman, Darren Fletcher i zespół Football Daily przedstawiają najnowsze wiadomości, spostrzeżenia, analizy i znanych gości z Premier League, WSL i Football League, a także szkockiej, międzynarodowej i europejskiej piłki nożnej.

Good, Bad, Billionaire – Simon Jack i Zing Tsjeng dowiadują się, jak najbogatsi ludzie na świecie dorobili się miliardów, a potem ich osądzają. Czy są dobrzy, źli, czy po prostu jednymi z wielu?

Infinite Monkey Cage – profesor Brian Cox i Robert Ince prezentują dowcipne spojrzenie na świat oczami naukowców.

Intrigue: Million Dollar Lover – nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa historia miłosna pomiędzy 80-letnią Carolyn, zamożną mieszkanką Cayucos, a 57-letnim Dave’em, bezdomnym byłym skazańcem. Podczas gdy córki Carolyn i widzowie debatują nad zaletami romansu Carolyn i Dave’a, dziennikarka śledcza BBC Sue Mitchell odkrywa brudne sekrety i horrory ukryte w przeszłości Dave’a.

Just One Thing with Michael Mosley – Jeśli masz mało czasu, to jedyną rzeczą jaką powinieneś zrobić, aby poprawić swoje zdrowie i samopoczucie to posłuchać tego podcastu. Michael Mosley dzieli się zaskakująco prostymi wskazówkami, które – jak naukowo udowodniono – zmieniają życie na lepsze.

Lady Killers With Lucy Worsley – Lucy i zgrany zespół detektywów badają zbrodnie kobiet z XIX i XX wieku ze współczesnej, feministycznej perspektywy.

People Who Knew Me – fabularna opowieść audio, w której Emily Morris wykorzystuje wydarzenia z 11 września, aby sfingować własną śmierć i uciec, aby rozpocząć nowe życie w Kalifornii jako Connie Prynne. Czternaście lat później, teraz z nastoletnią córką u boku, Connie mierzy się z diagnozą raka piersi. Musi zdecydować, jak wyjaśnić swoje kłamstwa, sekrety i samolubne decyzje. W rolach głównych Rosamund Pike i Hugh Laurie, na podstawie powieści Kim Hoopera.

Vishal – Vishal to prawdziwy podcast kryminalny opowiadający o nierozwiązanym morderstwie 8-letniego londyńskiego ucznia, który zniknął w dniu królewskiego ślubu księcia Karola i Lady Diany ponad 40 lat temu. Prowadzony przez dziennikarza śledczego BBC Colina Campbella, 9-częściowa seria podcastów ukazuje funkcjonowanie rozległej sieci pedofilskiej działającej w Londynie i jego okolicach.

World of Secrets: The Abercrombie Guys – historie, których nikt nie chce opowiadać. Mroczne śledztwa BBC, pociąganie do odpowiedzialności wpływowych. Świat pełen mrocznych tajemnic.

Usługa BBC Podcasts Premium jest już dostępna na kanale BBC Podcasts w serwisie Apple Podcasts za 13.99PLN miesięcznie. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Author

  • BBC Studios

    O BBC Studios BBC Studios, globalny właściciel treści odznaczających się brytyjską śmiałością i kreatywnością, jest komercyjnym ramieniem BBC Group, która wspiera opłaty licencyjne i ulepsza programy dla brytyjskich odbiorców. Płynnie przenosząc pomysły na ekran i poza niego, działalność BBC Studios obejmuje finansowanie treści, rozwój, produkcję, sprzedaż, branded services i usługi pomocnicze zarówno w ramach własnych produkcji, jak i programów i formatów przygotowanych przez wysokiej jakości niezależnych brytyjskich producentów. Wielokrotnie nagradzane brytyjskie programy BBC Studios cieszą się renomą na arenie międzynarodowej, dzięki markom takim jak Taniec z gwiazdami, Top Gear, Doctor Who czy dziecięcy Blue. BBC Studios posiada 20 biur na całym świecie, w tym dziesięć wytwórni w Wielkiej Brytanii oraz bazy produkcyjne lub partnerstwa w kolejnych siedmiu krajach świata. Firma, która zwykle produkuje rocznie około 2000 godzin treści zarówno dla BBC, jak i dla podmiotów trzecich takich jak Apple, Netflix i Migu, jest liderem brytyjskiej kreatywności na świecie. BBC Studios to również zaangażowany partner dla niezależnego sektora brytyjskiego poprzez połączenie partnerstw kapitałowych, inwestycję w treści i międzynarodową dystrybucję programów.