Rusza kolejna edycja ACCA Virtual Careers Fair

ACCA Virtual Careers Fair (VCF) odbywające się 11 października to dedykowane dla finansistów i księgowych
z Unii Europejskiej oraz Ukrainy bezpłatne wydarzenie online. Pozwala na wzięcie udziału w procesach rekrutacyjnych do ponad 100 firm, otrzymanie profesjonalnych porad dotyczących swojego CV, dalszej ścieżki rozwoju, a także korzystnej oferty pracy – wszystko to bez wychodzenia z domu.

Finansiści oraz księgowi to obecnie jedni z najbardziej poszukiwanych pracowników w Polsce. Oznacza to wiele możliwości wyboru po stronie kandydatów oraz ciekawe i konkurencyjne oferty po stronie pracodawców. Znalezienie wyjątkowej oferty wymaga jednak czasu. ACCA VCF to rozwiązanie, które ma maksymalnie ułatwić potencjalnemu kandydatowi dotarcie do pracodawców, którzy go interesują i szybką weryfikację propozycji zatrudnienia jakie może znaleźć na rynku.

Niezależnie od zajmowanego stanowiska: od wyższej kadry menadżerskiej, po studentów i juniorów – kandydaci mogą zarejestrować się na wydarzenie, wgrać link do swojego profilu na LinkedIn lub załączyć CV, a następnie w krótkim czasie porozmawiać za pomocą czatu z kilkoma rekrutrami z różnych organizacji. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele firm międzynarodowych, otwarci na zatrudnienie pracowników z terenu całej Unii Europejskiej oraz Ukrainy. Wśród zarejestrowanych pracodawców znajdują się zarówno duże korporacje jak i mniejsze firmy oferujące np. pracę zdalną lub ciekawe benefity pozapłacowe.

ACCA VCF jest organizowany globalnie po raz 4-ty. To nie tylko okazja na znalezienie ciekawej oferty pracy, ale przede wszystkim – możliwość szybkiego i wygodnego zweryfikowania swoich kompetencji oraz pozycji na rynku.
To „trzymanie ręki na
pulsie” jest szczególnie ważne dla już doświadczonych finansistów. Często pracujących przez kilka lat w jednej organizacji, którzy rzadko mają okazję zweryfikować swoje warunki pracy czy stawiane im wymagania z rynkowym standardem. Udział w targach pozwala również na lepsze sprecyzowanie ścieżki kariery. Umożliwia bezpośrednie zadanie pytań rekruterom np. jakich kompetencji poszukują na wyższych stanowiskach, na które chcielibyśmy w przyszłości awansować– mówi Przemek Olszewski, Business Development Manager Poland, Ukraine & Baltic Countries ACCA Poland.

Dodatkowo na targach będzie można wysłuchać także webinarów i wystąpień międzynarodowych specjalistów, którzy opowiedzą m.in. na temat: zawodów przyszłości, kompetencji niezbędnych na rynku finansowym, zielonych finansów, ESG, Design Thinking czy sztuce skutecznej komunikacji.

Wydarzenie odbędzie się online 11 października od godz. 8.00 do 20.00 na nowoczesnej platformie vFairs.
Jest bezpłatne zarówno dla pracodawców jak i uczestników. Konieczna jest rejestracja na stronie.

 

Author

  • ACCA Polska

    ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Oferuje rozpoznawalne na całym świecie kwalifikacje przeznaczone dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę w obszarze rachunkowości, finansów i zarządzania. Na świecie organizacja wspiera ponad 247 tys. członków oraz ponad 526 tys. studentów w 181 krajach. W Polsce zrzeszonych jest 2200 członków, a kolejne 4700 studentów jest na drodze do uzyskania kwalifikacji. ACCA współpracuje z ok. 8,5 tys. pracodawców. Wśród nich szczególnie wyróżnia przedsiębiorstwa inwestujące w kapitał ludzki i wspierające rozwój zawodowy swoich pracowników. Jest organizacją not-for profit.