CBRE wprowadza pierwszą kompleksową aplikację internetową DigitalRFP do obsługi procesu składania zapytań ofertowych. Nowe narzędzie usprawnia między innymi wysyłanie wielu rund zapytań ofertowych, zapewnia szybką i kompleksową analizę danych, tworzenie raportów oraz możliwość współpracy z narzędziami sztucznej inteligencji. Dzięki jeszcze lepszemu przepływowi informacji, który zapewnia DigitalRFP, znacznie skrócony zostaje proces obsługi procesu zapytań ofertowych, co stanowi duże wsparcie dla klientów.

Konsultanci reprezentujący najemców, którzy poszukują powierzchni biurowej, polegali dotychczas na wysyłaniu zapytań ofertowych jako plików Word za pośrednictwem poczty elektronicznej i odpowiedziach w zamkniętym formacie PDF. Takie podejście skutkowało rozproszeniem danych i ich czasochłonnym konsolidowaniem w narzędziach analitycznych. DigitalRFP wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, zapewniając kompleksową, wielojęzyczną i opartą na współpracy aplikację dla doradców i wynajmujących.

W erze, w której postęp technologiczny przekształca branże, rynek nieruchomości potrzebował transformacji cyfrowej, usprawniającej proces składania zapytań ofertowych oraz analizy otrzymanych danych. Wykorzystując nowoczesną technologię, z powodzeniem scyfryzowaliśmy i usprawniliśmy ten kluczowy aspekt w naszej działalności doradczej i transakcyjnej. Jestem dumny, że mogę być liderem tak rewolucyjnego projektu, który ma wpływ na efektywność zarówno CBRE jak i całego rynku – mówi Mikołaj Sznajder, Senior Director, Head of A&T Office / Digital Strategy, CBRE.

Wprowadzona przez CBRE aplikacja DigitalRFP zwiększa efektywność i oszczędza czas zarówno doradców CBRE, jak i wynajmujących. Narzędzie umożliwia doradcom tworzenie projektów i wysyłanie wielu rund zapytań ofertowych do wynajmujących, a odpowiedzi mogą być komentowane i konsultowane na bieżąco na platformie. Dzięki temu proces jest bardziej transparentny. Aplikacja umożliwia zastosowanie zaawansowanych rozwiązań analitycznych oraz procesowanie danych również za pomocą wewnętrznych narzędzi sztucznej inteligencji. Takie rozwiązanie pozwala doradcom na sprawną analizę odpowiedzi i generowanie kompleksowych raportów dla klientów. Wcześniej gromadzenie i analizowanie danych nie było tak łatwe, ponieważ informacje były rozproszone w różnych wiadomościach e-mail i dokumentach. Dzięki temu, że wszystkie dane są przechowywane w jednej, bezpiecznej bazie danych, doradcy mogą teraz uzyskiwać dostęp do informacji i będą mogli prezentować je za pomocą interaktywnych, niestandardowych dashboardów, znacznie skracając czas potrzebny do przygotowania raportów.

Dedykowane rozwiązania dla właścicieli nieruchomości

DigitalRFP przynosi również znaczące korzyści wynajmującym. Narzędzie usprawnia proces odpowiadania na powtarzające się pytania dotyczące budynków i standardowych procedur operacyjnych. Umożliwia to właścicielom zapisywanie odpowiedzi na typowe pytania w systemie, co pozwala na ponowne wykorzystanie poprzednich odpowiedzi w kolejnych zapytaniach ofertowych, oszczędzając znacząco czas potrzebny na przygotowanie odpowiedzi. Wynajmujący mogą również załączać do swoich odpowiedzi pliki, takie jak broszury, zdjęcia, filmy i dokumenty, dostarczając doradcom wyczerpujących informacji. Co więcej, DigitalRFP zapewnia wynajmującym stabilność pracy, automatycznie zapisując każde wprowadzone dane i powiadamiając użytkownika w przypadku utraty połączenia internetowego. Ponadto narzędzie oferuje wynajmującym możliwość współpracy wielu osób przy przygotowywaniu odpowiedzi.

Bardzo doceniam wysiłek Mikołaja i całego zespołu włożony w zaprojektowanie, poprowadzenie rozwoju i wdrożenie DigitalRFP w CBRE w Polsce. Jestem przekonany, że aplikacja znacząco zwiększy efektywność i przejrzystość działań, zarówno dla najemców, jak i wynajmujących, dzięki czemu pozwoli na świadczenie naszym klientom usług jeszcze wyższej jakości. To narzędzie jest przełomowe dla branży, ponieważ może całkowicie zrewolucjonizować proces zapytań ofertowych – mówi Łukasz Kałędkiewicz, Senior Director, Head of A&T, CBRE.

Author

  • CBRE

    CBRE Group, Inc. (NYSE: CBRE), spółka z listy Fortune 500 i S&P 500 z siedzibą w Los Angeles, jest największą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi w zakresie nieruchomości komercyjnych i inwestycyjną (na podstawie przychodów z 2019 r.). Firma zatrudnia ponad 100 000 pracowników (nie wliczając podmiotów stowarzyszonych i partnerskich) i obsługuje inwestorów i najemców nieruchomości za pośrednictwem ponad 530 biur na całym świecie. CBRE oferuje szeroki zakres zintegrowanych usług, doradztwo strategiczne w zakresie inwestycji i wynajmu, usługi korporacyjne, usługi zarządzania nieruchomościami oraz projektami, administrację firm, bankowość hipoteczną, wyceny, usługi deweloperskie, usługi zarządzania inwestycjami oraz usługi konsultingowe i analityczne. Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.cbre.pl.