CUBE Office Park przechodzi obecnie proekologiczną metamorfozę. Zakończona w ubiegłym roku modernizacja recepcji budynku A, to zaledwie przedsmak zmian, jakie czekają najemców w nadchodzącym czasie. Gdański kompleks biurowy zarządzany jest przez TFG Asset Management, a firma Savills pełni w nim rolę wyłącznego doradcy ds. wynajmu powierzchni biurowych.

 Zakończona latem 2022 r. modernizacja części reprezentacyjnej budynku A polegała na  rearanżacji głównej recepcji kompleksu CUBE Office Park, która została przeniesiona w inne miejsce. Jedną z największych nowości jest duży multimedialny ekran, który służy zarówno jako punkt informacyjny o najemcach budynku, ale też pozwala na wyświetlanie kluczowych informacji dla pracowników kompleksu.

Pomieszczenia recepcyjne zostały wzbogacone o nowe oświetlenie LED z funkcją regulacji natężenia, co pozwala na optymalizację kosztów energii. W budynku nie zapomniano również o rowerzystach, którzy zyskali odremontowane szatnie z nowym węzłem sanitarnym.

„Rosnące koszty eksploatacyjne skłaniają najemców do poszukiwania obiektów umożliwiających funkcjonowanie firmy w sposób zrównoważony, optymalny i zgodny z ESG. Cieszę się, że przeprowadzone przez nas prace są dostrzegane i doceniane przez obecnych oraz przyszłych najemców” – mówi Adrian Bojczuk, dyrektor ds. wynajmu w TFG Asset Management.

W planach na kolejne miesiące zaplanowano również prace na kolejnych recepcjach w budynkach B oraz C. Zarządca budynku – firma TFG Asset Management, zdecydowała się również na wzbogacenie ekosystemu wokół budynków CUBE Office Park. Na dziedzińcu pojawiły się nowe nasadzenia drzew i elementy małej architektury. Na terenie gdańskiego kompleksu z powodzeniem funkcjonuje również pasieka, z której w ubiegłym roku udało się zebrać ponad 60 litrów miodu.

„Pod koniec czerwca br. w CUBE Office Park dostępny do wynajęcia będzie niezależny budynek kompleksu o powierzchni 5000 m kw., który może stać się idealną siedzibą dla firmy szukającej niezależności. Już teraz obiekt oferuje szeroki wybór dostępnych modułów, już od 50 m kw. Dzielnica Jasień, w której znajduje się kompleks biurowy, rozwija się bardzo prężnie, w czym z pewnością pomoże wkrótce otwarcie nowej linii tramwajowej na Nowej Warszawskiej, która połączy aleje Havla i Adamowicza” – mówi Piotr Skuza, dyrektor oddziału Savills w Trójmieście.

CUBE Office Park to nowoczesny kompleks biurowy składający się z trzech niezależnych budynków. Nieruchomość oferuje 19 705 m kw. powierzchni biurowej. Biurowiec usytuowany jest w południowo-zachodniej części miasta w dzielnicy Jasień, przy ul. Pałubickiego 2,4,6 i zapewnia dogodne połączenie z centrum Gdańska, Sopotem i Gdynią.

Author

  • Savills

    Founded in the UK in 1855, Savills is one of the world's leading property agents with 600 offices across the Americas, Europe, Asia Pacific, Africa and the Middle East offering a broad range of specialist advisory, management and transactional services.