Tax & finance
REJESTRACJA

Organizator

Rödl & Partner

Lokalizacja

Rödl & Partner Poznań
Górki 7, Poznań, Poland
Kategoria

Data

28 lutego 2024
Zakończone!

Czas

10:00 - 13:00

Koszt

Darmowy

Tax & finance Podatkowe zamknięcie roku 2023

 

Na co zwrócić uwagę, aby bezpiecznie i skutecznie dopełnić formalności związanych z zamknięciem roku podatkowego i sporządzeniem odpowiednich dokumentów do władz skarbowych? 

Zapraszamy na śniadanie podatkowe, na którym nasi eksperci bliżej omówią najważniejsze kwestie związane z podatkowym zamknięciem roku 2023, w tym ważne zagadnienia z perspektywy płatnika PIT.

Na spotkaniu poruszone zostaną również rozliczenia transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi w kontekście korekty cen transferowych (tzw. TP adjustment).

Omówimy także kwestie dokumentacyjne, istotne przy rozliczaniu tzw. podatku u źródła oraz formalności związane z raportowaniem schematów podatkowych. Ponadto wyjaśnimy obowiązki związane z BDO (rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami) oraz mechanizmem CBAM.
Spotkanie będzie szczególnie wartościowe dla dyrektorów finansowych, głównych księgowych, osób odpowiedzialnych za finanse w przedsiębiorstwie jak i specjalistów ds. podatków.

Prelegenci:

Katarzyna Małaniuk, Rödl & Partner Poznań
Marcin Muchowski, Rödl & Partner Warszawa
Daria Walkowiak-Dobner, Rödl & Partner Wrocław

Harmonogram

Agenda

10.00 - 10.45
Korekta cen transferowych (TP adjustment)
10.45 - 11.15
Typowe błędy związane ze sporządzaniem, zatwierdzaniem i składaniem sprawozdań finansowych, sprawozdań zarządu i zwyczajnych zgromadzeń wspólników
11.15 - 11.30
Przerwa na kawę i przekąski
11.30 - 13.00
Wybrane zagadnienia dotyczące CIT i WHT, związane z zamknięciem roku 2023. Raportowanie schematów podatkowych
X