Pogoda
Czy empowerment kobiet jest jeszcze potrzebny?
Brytyjsko-Polska Izba Handlowa i Provident Polska zapraszają na drugie spotkanie dyskusyjne z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Wraz z wyjątkowymi panelistkami, przedstawicielkami świata dyplomacji, polityki, mediów i biznesu chcemy przyjrzeć się aktywności kobiet na różnych polach – lokalnym, społecznym, politycznym i biznesowym. Podczas spotkania wspólnie spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie: „Czy empowerment kobiet jest jeszcze potrzebny?”
Ostatnie lata pokazały wyraźnie, że w sytuacjach kryzysowych kobiety mobilizują się i walczą o swoje prawa. Odważnie podejmują działalność i stają się liderkami w swoich lokalnych środowiskach. Jak sprawić, by impet z jakim wtedy działają, nie wytracił się w starciu z codziennością? Czy społeczności lokalne i wspólnota zainteresowań oraz związane z nimi koła i kluby mogą stać się infrastrukturą organizacyjną dla budowania stałego i stabilnego zaangażowania na różnych płaszczyznach? Jaka jest rola sieci, formalnych i nieformalnych struktur, co skłania kobiety do aktywności w Polsce, UE i Wielkiej Brytanii? Czy UE i rząd Wielkiej Brytanii oferują wsparcie dla zaangażowania się kobiet w działalność społeczną?
Kolejnym aspektem spotkania będzie empowerment kobiet na gruncie zawodowym. Sytuacja, kiedy coraz częściej w jednej organizacji spotykają się przedstawicielki kojarzonej z pewnością siebie i brakiem kompleksów generacji z i silversów, kierujących się innymi wartościami i podejściem do pracy, może być wyzwaniem. Jak zmienić rywalizację we współpracę międzypokoleniową? Jaką rolę odgrywa formalny lub nieformalny mentoring? Której grupie bardziej potrzebne jest wsparcie? Czy te generacyjne różnice rzeczywiście mają znaczenie dla pozycji kobiet w biznesie, polityce, czy mediach?
Do udziału zapraszamy wyłącznie panie. Ze względów organizacyjnych możemy zarejestrować tylko jedną osobę z danej firmy. Zachęcamy do wczesnej rejestracji.
Wydarzenie odbędzie się w języku polskim.
Paneliści:
HMA Anna Clunes
2017 – 2020 Urząd ds. Zagranicznych i Wspólnotowych, Departament ds. wyjścia z UE, Dyrektor, następnie pełniąca obowiązki Dyrektora Generalnego
2015 – 2017 Urząd ds. Zagranicznych i Wspólnotowych, Dyrektor Dyplomacji Ekonomicznej
2012 – 2014 Urząd ds. Zagranicznych i Wspólnotowych, Dyrektor Protokołu
2010 – 2012 Urząd ds. Zagranicznych i Wspólnotowych, Szef Departamentu Łączności i Zaangażowania, następnie Współprzewodnicząca Dyrekcji ds. Łączności
2007 – 2009 Cabinet Office, Zastępca Dyrektora, Sekretariat ds. Europejskich i Międzynarodowych
2006 – 2007 Cabinet Office, Prywatna Sekretarz Premiera, Kwestie Rozwoju i Afryki
2006 Urząd ds. Zagranicznych i Wspólnotowych, Departament Afryki, Zastępca Szefa
2003 – 2005 Stałe Przedstawicielstwo Wielkiej Brytanii przy UE, Radca ds. Stosunków Zewnętrznych
2000 – 2003 Przedstawicielstwo Wielkiej Brytanii przy ONZ, Pierwszy Sekretarz ds. Zapobiegania Terroryzmowi
1996 – 2000 Ambasada Brytyjska w Warszawie, Departament Rozwoju Międzynarodowego, Drugi Sekretarz ds. Rozwoju i Ekonomi
Agnieszka Kłos-Siddiqui, Prezeska Zarządu Provident Polska
Agnieszka Kłos-Siddiqui posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w sektorze finansowym. Pracę w Provident Polska rozpoczęła w 2007 roku. Od roku 2016 była członkinią zarządu w Provident Polska i kierowała pionem Sprzedaży i Obsługi Klienta. Wcześniej Agnieszka zarządzała Biurem ds. Rozwoju Biznesu, a także Departamentem Finansów. Zanim dołączyła do Provident Polska swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w firmie Ernst & Young Audit Sp. z o.o., z którą była związana przez ponad 8 lat i w angielskiej firmie Greig Middleton zajmującej się doradztwem i usługami maklerskimi. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, posiada kompetencje biegłego rewidenta i FCCA.
Prezeską Provident Polska jest od stycznia 2018 roku. Objęła to stanowisko, jako pierwsza kobieta i pierwsza Polka. Zarządza firmą, w której ceni się różnorodność, a połowa zarządu to kobiety. Agnieszka Kłos-Siddiqui jest przewodniczą platformy „Kierunek: Kobieta Biznesu”, działającej przy organizacji Pracodawcy RP, a także pełnomocniczką Zarządu Pracodawców RP ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn. Agnieszka jest wielokrotną uczestniczką webinarów, wywiadów i dyskusji związanych z tematyką równości, parytetów, wzmacniania i widoczności roli kobiet. W Providencie zainaugurowała projekt „Siła Kobiet Providenta”, który ma na celu wzmocnić zaangażowanie kobiet, pomóc w rozwoju ich kariery i inspirować do odwagi i sięgania po więcej.
Aneta Jóźwicka, Przewodnicząca Zarządu Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, Dyrektor Pionu Corporate Affairs, Provident Polska
Aneta jest ekspertem ds. komunikacji z bogatym, międzynarodowym doświadczeniem. Zajmowała się różnymi sektorami, które stawiają przed nią wiele wyzwań zawodowych. Pracuje dla Provident Polska SA, członka globalnego dostawcy usług finansowych International Personal Finance Plc. Aneta jest członkiem zarządu Provident Polska i odpowiada za sprawy korporacyjne firmy, w tym sprawy publiczne, komunikację korporacyjną, agendę zrównoważonego rozwoju i komunikację wewnętrzną. Przed rozpoczęciem pracy w Provident była związana z Diageo, globalnym liderem w branży napojów alkoholowych, i pracowała na wielu rynkach europejskich w Europie Północnej i szerszym obszarze Europy Kontynentalnej. Jej doświadczenie zawodowe obejmowało również funkcję Przewodniczącej Związku Pracodawców Polski Przemysłu Spirytusowego. Przed Diageo pracowała dla branży farmaceutycznej w Polpharmie, gdzie do jej obowiązków należało m.in. stworzenie działu zajmującego się PR marki. Karierę zawodową rozpoczynała jako specjalista ds. komunikacji w agencji PR, gdzie współpracowała z firmami z wielu różnych sektorów, m.in. IT, finansowego, FMCG i farmaceutycznego. Aneta jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Biegle posługuje się językiem angielskim, włoskim i bułgarskim oraz językiem niemieckim i rosyjskim.
Barbara Radziwon, Dyrektor Zarządzająca, Tremco CPG Eastern Europe
Barbara Radziwon działa w branży budowlanej od początku kariery zawodowej. Z wykształcenia ekonomistka, ukończyła studia MBA w Carlsson School of Management na Uniwersytecie Minnesoty i w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest związana z Tremco CPG (dawniej Flowcrete Polska) od 24 lat. Zajmowała różne stanowiska w organizacji, m.in. kierowała działami sprzedaży, obsługi klienta i marketingu. Od 2009 roku zarządza spółką Flowcrete w Polsce oraz w Europie Środkowej i Wschodniej, a od 2019 roku – wszystkimi markami grupy Tremco CPG w regionie.
Pod jej kierownictwem firma stała się jednym z wiodących producentów i dostawców posadzek żywicznych w Polsce i Europie, do czego przyczyniło się m.in. uruchomienie fabryki w Warszawie. Od 5 lat Barbara Radziwon z sukcesami buduje silną pozycję Tremco CPG w Europie Środkowej i Wschodniej jako lider ponad 200-osobowego, międzynarodowego zespołu Tremco CPG Eastern Europe.
Angelika Szufel jest adwokatką w randze counsel w Departamencie Energetyki i Infrastruktury w kancelarii CMS.
Specjalizuje się w doradztwie prawnym związanym z organizacją przedsięwzięć inwestycyjnych o charakterze infrastrukturalnym, w tym realizowanych w reżimie prawa zamówień publicznych oraz w formule PPP. Jej doświadczenie zawodowe obejmuje obsługę projektów realizowanych w sektorze energetycznym, transportu kolejowego, oraz lotniczego, a także użyteczności publicznej, Angelika doradzała m.in. na rzecz podmiotów publicznych przy największych inwestycjach infrastrukturalnych związanych z budową dworców kolejowych, przy obsłudze umów związanych z dostawą pociągów oraz przy przygotowaniu postępowań, w tym przy sporządzaniu umowy, w zakresie zamówień publicznych na wybór wykonawcy budowy jednego z największych bloków energetycznych w Europie, a następnie doradzała przy realizacji umowy.
Angelika specjalizuje się także w kompleksowym doradztwie przy transakcjach oraz projektach na rynku odnawialnych źródeł energii. Angelika zajmuje się również doradztwem przedsiębiorstwom we wdrożeniu wytycznych regulacyjnych związanych z Europejskim Zielonym Ładem oraz w obszarze raportowania ESG (raportowania nt. wskaźników zrównoważonego rozwoju).
Międzynarodowy ranking prawniczy Legal 500 EMEA rekomenduje Angelikę w kategorii Energetyka i Zasoby Naturalne oraz Zamówienia Publiczne.
W 2020 roku Angelika została wyróżniona w Rankingu Wolters Kluwer„Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra”.
Harmonogram
Agenda spotkania:
- 10.45 - 11.00
- Rejestracja
- 11.00 - 11.10
- Powitanie gości:
- Agnieszka Kłos-Siddiqui, Prezeska Zarządu Provident Polska
Aneta Jóźwicka, Przewodnicząca Zarządu Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej, Dyrektor Pionu Corporate Affairs, Provident Polska
- 11.10 - 11.25
- Wystąpienie Pani Ministry Magdaleny Sobkowiak-Czarneckiej, Podsekretarz Stanu, pion ds. Unii Europejskiej
- 11.25 - 12.15
- Dyskusja panelowa moderowana przez Anetę Jóźwicką
- • Ministra Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, Podsekretarz Stanu, pion ds. Unii Europejskiej
• J.E. Ambasador Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Anna Clunes
• Agnieszka Kłos-Siddiqui, Prezeska Zarządu Provident Polska
• Barbara Radziwon, Dyrektor Zarządzająca, Tremco CPG Eastern Europe
• Angelika Szufel, adwokatka i counsel w praktyce Energetyki i Infrastruktury w kancelarii CMS
• Karolina Hytrek-Prosiecka, dziennikarka
- 12.15 - 12.30
- Q&A
- moderacja Aneta Jóźwicka
- 12.30 - 13.30
- Networking