Tax & finance
REJESTRACJA

Organiser

Crowe

Location

Online

This event is online.

Category

Upcoming events

Date

21 March 2024
Expired!

Time

11:00 - 11:30

Cost

Free

Tax & finance Zwrot subwencji z tarczy finansowej – jak ochronić się przed roszczeniami PFR?

Wraz z zakończeniem okresu spłat części zwrotnej subwencji uzyskanej  w ramach tarczy finansowej dla MŚP Polski Fundusz Rozwoju zaczął kwestionować uprawnienia niektórych firm do uzyskania wsparcia. W rezultacie liczne grono podmiotów otrzymało wezwania do zapłaty  z żądaniem zwrotu całości subwencji. Problem może dotyczyć nawet 4500 przedsiębiorstw. Niektóre z nich już otrzymały pozwy z sądu. Czy można skutecznie ochronić firmę przed roszczeniami PFR? 

Czego dotyczą wezwania PFR?

Polski Fundusz Rozwoju najczęściej zarzuca firmom brak możliwości udziału w programie ze względu na niespełnienie kryterium MŚP. Na tej podstawie domaga się zwrotu przyznanych środków. Najczęściej zarzuty dotyczą:

  • Złożenia wniosków o wsparcie dla MŚP pomimo posiadania statusu dużego przedsiębiorcy
  • Złożenia wniosku o wsparcie przez oddziały przedsiębiorstw zagranicznych

Żądanie zwrotu dotacji PFR – najważniejsze ryzyka dla firm

Roszczenia Polskiego Funduszu Rozwoju mogą narazić firmy zarówno na wymierne straty finansowe, jak i wizerunkowe. Konieczność zwrotu już rozdysponowanych dotacji może zaburzyć płynność finansową, a także doprowadzić do utraty zaufania przez klientów, partnerów biznesowych, inwestorów czy instytucji finansowych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak postępować w przypadku otrzymania wezwania lub pozwu o zwrot subwencji z PFR zarejestruj się na webinar TGC Corporate Lawyers. Podczas wydarzenia omówimy możliwe sposoby postępowania w przypadku otrzymania od Polskiego Funduszu Rozwoju żądania zwrotu środków lub pozwu sądowego.
Zwrot subwencji PFR – agenda webinaru
  • Żądanie zwrotu kwoty subwencji z Tarczy MŚP – tryb postępowania
  • Jakie argumenty podnosi PFR?
  • W jaki sposób można się bronić przed żądaniami PFR?
  • Sesja Q&A

Prelegenci: