Weather
Forum Rynku Nieruchomości
Obecny stan rynku nieruchomości komercyjnych we Wrocławiu jest ukształtowany przez rosnące znaczenie kwestii zrównoważonego rozwoju (ESG) oraz dyrektywę CSRD, które niosą ryzyko dla starszych budynków klasy B i C. Rozwiązania, takie jak termomodernizacja i readaptacja, pomagają zminimalizować to ryzyko, przy wsparciu finansowym z różnych źródeł. Jednak rynek nieruchomości komercyjnych podlega ciągłym zmianom regulacyjnym i wymaga innowacji. Analiza inwestycji i transakcji kluczowych dla wrocławskiego rynku nieruchomości komercyjnych w 2023 roku jest niezbędna do zrozumienia wpływu konkretnych projektów na branżę.
Hourly Schedule
Agenda
- 9.30 - 9.50
- Przegląd rynku biurowego we Wrocławiu – trendy i kluczowe inwestycje
- CBRE, Paweł Boczar, Director, Head of Wroclaw Office
- 9.50 - 10.10
- Przegląd rynku magazynowo – produkcyjnego na Dolnym Śląsku
- CBRE, Marcin Janik, Associate Director
- 10.10 - 10.30
- Jak wybrać optymalną lokalizację magazynu lub zakładu produkcyjnego?
- CBRE, Przemysław Piętak, Supply Chain Advisory Director
- 10.30 - 11.00
- ESG w projektach Echo Investment. Swobodna SPOT jako nowoczesny projekt dbający o dobrostan pracowników
- Jowita Czech, Leasing Manager w Projektach Komercyjnych, Echo Investment S.A
- 11.00 - 11.20
- Przerwa kawowa
- 11.20 - 12.40
- Dyskusje panelowe
- Cavatina, CBRE, Cushman&Wakefield, Echo Investment, Gleeds, Skanska
- 11.20 - 12.00
- Panel Część I: Moderator Paweł Boczar, CBRE
- Podsumowanie 2023: Sukcesy i Wyzwania na Rynku Nieruchomości Komercyjnych Wrocławia" skoncentruje się na analizie danych i trendów z 2023 roku, identyfikując zarówno osiągnięcia, jak i wyzwania, które wpłynęły na rozwój rynku nieruchomości komercyjnych w Wrocławiu. Panel rozważy także wpływ nowych przepisów prawnych i regulacji na rynek w 2024 roku oraz przedstawi prognozy i trendy na przyszły rok, w tym kwestie związane z inwestycjami i finansowaniem w sektorze nieruchomości komercyjnych.
- 12.00 - 12.40
- Panel Część II Moderator: Michael Dembinski BPCC
- Wzrost znaczenia ESG i dyrektywy CSRD stanowią wyzwanie dla starszych budynków klasy B i C na Dolnym Śląsku, które mogą napotykać na trudności w sprzedaży lub wynajmie oraz ryzyko "stranding event". Rozwiązaniem jest termomodernizacja i i readaptacja, wspierane przez źródła finansowania, takie jak programy rządowe, instytucje finansowe i inwestorzy prywatni. Czy te i inne działania pomagają przyciągnąć bardziej świadomych ekologicznie najemców i inwestorów?