Dr Zuzanna Paciorkiewicz objęła stanowisko szefowej zespołu zarządzania nieruchomościami Cushman & Wakefield w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (Head of Asset Services CEE). Wcześniej współkierowała biznesem zarządczym firmy wspólnie z Ondřejem Fukalem. Zespół Asset Services Cushman & Wakefield to wiodący zarządca nieruchomości w CEE odpowiedzialny za portfel blisko 6 mln mkw. nieruchomości biurowych, magazynowych, handlowych i hotelowych. Tylko w 2023 roku portfolio zarządzanych przez firmę obiektów w tym regionie powiększyło się o pół miliona mkw. powierzchni.

Jako Head of Asset Services CEE Zuzanna zarządza zespołem 367 ekspertów w Polsce, Czechach, na Węgrzech, na Słowacji, a także biurze partnerskim w Rumunii. Odpowiada za przygotowanie strategii, rozwój biznesu zarządzania nieruchomościami w regionie, przygotowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań i lean management oraz konsekwentne poszerzanie wachlarza usług, m.in. w obszarze w obszarze doradztwa i implementacji rozwiązań ESG oraz automatyzacji procesów operacyjno-finansowych. Zuzanna Paciorkiewicz to ekspertka z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości oraz kilkunastoletnim doświadczeniem jako wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest członkinią zarządu Cushman & Wakefield w Polsce, należy do Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców RICS oraz jest certyfikowanym Mediatorem Międzynarodowym RICS. Posiada także tytuł doktora ekonomii.

Serdecznie gratuluję Zuzannie tego awansu i życzę wielu kolejnych sukcesów” – komentuje Jonathan Hallett, Head of Central & Eastern Europe, Cushman & Wakefield.

ESG i innowacje – dwa główne priorytety Cushman & Wakefield

W ubiegłym roku zespół Asset Services w CEE znacząco wzmocnił swoją pozycję lidera we wszystkich sektorach, z największym wzrostem w segmencie biurowym i hotelowym (+18% r/r) oraz handlowym (+14% r/r). W Polsce w 2023 roku Cushman & Wakefield poszerzył swój portfel nieruchomości handlowych o 46%, plasując się wśród wiodących dostawców usług.

Ten sukces to przede wszystkim zasługa naszego zespołu. Na co dzień stawiamy na dobrą atmosferę współpracy, bliskie relacje i proaktywne działanie, które nie tylko wspiera biznes naszych klientów, ale przede wszystkim pozwala nam pracować mądrze i daje szansę na ciągły rozwój. Naszym strategicznym celem na kolejne miesiące jest poszerzanie doradztwa w obszarze optymalizacji funkcjonowania nieruchomości i zwiększania ich wartości, między innymi w zakresie ich repozycjonowania, a także usług związanych z ESG. Mam tu na myśli nie tylko aspekt środowiskowy, ale też zrównoważony rozwój w odniesieniu do wpływu nieruchomości na rozwój miast i lokalne społeczności. Od momentu wybuchu pandemii w 2020 roku zmiany w zakresie ekologii, urbanistyki i technologii niesamowicie przyspieszyły, a my jesteśmy ich ważnym elementem, oferując właścicielom i inwestorom nieruchomościowych praktyczne rozwiązania zmieniające ich biznes na lepsze” – komentuje Zuzanna Paciorkiewicz, Head of Asset Services CEE, Cushman & Wakefield.

Dla przykładu, Cushman & Wakefiled oferuje pakiet usług “Green Pack” obejmujący optymalizację pozyskiwania energii, doradztwo, optymalizację aktywów, certyfikację i raportowanie. Ważnym elementem przewagi konkurencyjnej firmy są też innowacje marketingowe oraz w budowaniu społeczności budynkowych – w Polsce zespół Asset Services opracował systemy automatyzacji marketingu w centrach handlowych Złote Tarasy, Klif w Gdyni i Warszawie, wykorzystując jedną z najbardziej zaawansowanych platform automatyzacji do zwiększenia obrotów B2C. Firma jest również liderem w Polsce, jeśli chodzi o BHP i certyfikacje – Cushman & Wakefield był pierwszym asesorem WIREDSCORE, a także oferuje doradztwo w zakresie Fitwell, BREEAM, LEED, etc.

Author

  • Cushman & Wakefield

    Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 50 tysięcy pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2021 roku jej przychody wyniosły 9,4 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWake