Park biznesowy Bonarka for Business pozyskał nowego najemcę. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zawarł umowę najmu o łącznej powierzchni biurowej 2 400 mkw. w budynku D.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych powstał w 1934 roku z połączenia pięciu instytucji: Izby Ubezpieczeń Społecznych, Zakładu Ubezpieczenia na Wypadek Choroby, Zakładu Ubezpieczenia od Wypadków, Zakładu Ubezpieczeń Pracowników Umysłowych oraz Zakładu Ubezpieczenia Emerytalnego Robotników. Obecnie pełni funkcję głównego organu państwowego systemu ubezpieczeń.

„Decyzja o wynajęciu przestrzeni biurowej w Bonarka for Business podyktowana była przede wszystkim wyjątkowymi udogodnieniami oraz strategiczną lokalizacją, jaką oferuje to miejsce. Takich warunków oczekują nasi pracownicy, dla nas także mają one kluczowe znaczenie” – mówi Grzegorz Dadej, Dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Krakowie.

Antonio Pomes, Director, Country Head of Portfolio Management w Revetas: „Bardzo się cieszymy, że możemy powitać w gronie najemców instytucję sektora publicznego. Ta transakcja podkreśla różnorodność naszej społeczności biznesowej i uwydatnia atrakcyjność programu, który staramy się dostosowywać do potrzeb organizacji o różnym profilu działalności”.

„Z przyjemnością informujemy, że ZUS dołączył do naszej społeczności Bonarka for Business.  Podkreśla to wszechstronność naszego parku biznesowego, szeroki zakres dostępnych udogodnień oraz idealną lokalizację – atrakcyjną zarówno dla obecnych, jak i przyszłych użytkowników kompleksu. Ponadto, z uwagi na rozbudowujące się w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowe, B4B staje się jednym z najbardziej pożądanych miejsc do życia w myśl koncepcji live-work-play” – mówi Anna Krztoń, Leasing Director w TriGranit, odpowiedzialna za transakcję.

Author

  • Bonarka for Business “B4B”

    Bonarka for Business (B4B) jest największym i najbardziej renomowanym kompleksem biurowym w Krakowie. Tworzy go aż osiem budynków klasy A, oferujących łącznie 75 000 m² powierzchni najmu. Jako część rozległego projektu rekonstrukcji miejskiej – wyróżniająca się unikalną estetyką, korespondującą z imponującym dziedzictwem historycznym – został wyróżniony licznymi nagrodami, w tym m.in. „artURBANICA 2012”. Bonarka for Business sąsiaduje z największym centrum handlowym w Krakowie. Wszystko to sprawia, że B4B jest idealną lokalizacją dla biznesu. Oferuje – na miejscu i w pobliżu – szeroki wachlarz udogodnień i usług. Obejmują one: ponad 230 sklepów, dużą strefę parkingową, hipermarket, restauracje, kawiarnie, centrum medyczne, klub fitness, przedszkole oraz żłobek, BookPoint (punkt wymiany książek), punkty napraw, kładkę pieszo-rowerową oraz wiele innych. Kompleks biurowy Bonarka for Business znajduje się w dzielnicy Podgórze. Jest dobrze skomunikowany z każdą częścią Krakowa: 12 linii autobusowych, 4 przystanki tramwajowe oraz stacja kolejowa Bonarka. W 2022 roku firma Revetas Capital zainwestowała w otwarcie nowego udogodnienia dla pracowników – „B4B Oasis”. To 5 820 m² przestrzeni zielonej wybudowanej na planie amfiteatru, zaprojektowanej tak, by służyła jako innowacyjne miejsce do pracy, spotkań i relaksu.