Strona wydarzenia

Spotkanie dotyczące planowanych zmian w regulacjach w obszarze cen transferowych

Przedmiotem spotkania będzie omówienie planowanych zmian w regulacjach w zakresie cen transferowych, które nakładać będą na podatników szereg nowych obowiązków w zakresie dokumentowania transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi.

Brytyjsko Polska Izba Handlowa oraz Grant Thornton zaprasza na spotkanie dotyczące planowanych zmian w regulacjach w obszarze cen transferowych.

Cel spotkania:

Przedmiotem spotkania będzie omówienie planowanych zmian w regulacjach w zakresie cen transferowych, które nakładać będą na podatników szereg nowych obowiązków  w zakresie dokumentowania transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi.

Nowelizacja przepisów dotyczących cen transferowych wejdzie w życie z dniem 1 stycznia 2017 r. (z wyjątkiem regulacji dotyczących sprawozdawczości z działalności grup kapitałowych tj. Country-by-Country Reporting), jednakże warto już teraz zacząć przygotowania do zmian, które znacząco zwiększą zarówno administracyjne jak i kosztowe obciążenia po stronie podatników.

Przebieg spotkania:
 
W pierwszej części spotkania zostaną omówione kluczowe zmiany dotyczące obszaru cen transferowych, wynikające ze znowelizowanej ustawy o podatkach dochodowych. Druga cześć spotkania zostanie poświęcona dyskusji oraz wymianie przemyśleń, wątpliwości dotyczących przedmiotowych zmian, które czekają podatników.
 
Spotkanie skierowane jest  przede wszystkim do pracowników działów księgowości oraz działów finansowych, którzy zajmują się opracowaniem dokumentacji podatkowych oraz/lub są odpowiedzialni za ustalanie warunków transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi.

Dodatkowe informacje:

Chcąc przygotować Państwa do nadchodzących zmian w regulacjach dotyczących cen transferowych, Zespół Cen Transferowych Grant Thornton uruchomił cykl artykułów prezentujących zakres zmian w przepisach oraz komentarze dotyczące znaczenia zmian dla podatników. Treści prezentowane w artykule mogą stanowić również merytoryczną podstawę do przygotowania się do dyskusji w trakcie spotkania.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do grona odbiorców newslettera. Zapis dostępny jest pod tym linkiem.

Prowadzący: Specjaliści z Zespołu Cen Transferowych Grant Thornton
 
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Rejestracja:

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu prosimy o rejestrację przez odesłanie na adres patrycja.grzybowska@bpcc.org.pl  potwierdzenia udziału, imienia, nazwiska i firmy do dnia 8 grudnia 2015 (wtorek).

Pozdrawiamy, 
Zespół BPCC

 

Events
2015-12-11, 09:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Siedziba firmy Grant Thornton, Malta Office Park, Bud. F ul. abpa A. Baraniaka 88, Poznań
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Słowa kluczowe: spotkanie, BPCC, GrantThornton