Strona wydarzenia

Odwrócony podatek VAT w budownictwie

1 stycznia 2017 r. weszły w życie zmiany w ustawie o VAT, wprowadzające mechanizm odwróconego obciążenia podatkiem od towarów i usług (VAT) dla usług podwykonawców budowlanych.

Wprowadzone zmiany sprawiły, że firmy budowlane mają problemy z zastosowaniem nowych przepisów przy wystawianiu faktur kontrahentom. Nowelizacja wprowadza też przykre konsekwencje za nieprawidłowe rozliczenia podatku VAT. Można spodziewać się zatem, że nowe regulacje wywołają problemy finansowe podmiotów budowlanych, zwłaszcza mniejszych firm.

Jak poradzić sobie ze skutkami nowelizacji? Jak uchronić się przed sankcjami z tytułu nieprawidłowego rozliczenia?

Na te i na wiele innych pytań odpowiedzą eksperci firmy Grant Thornton podczas najbliższego śniadania podatkowego. Podczas spotkania omówione zostaną praktyczne problemy branży budowlanej związane z odwrotnym obciążeniem podwykonawców.

Na spotkaniu dowiesz się m.in.:

  • Co podlega odwrotnemu obciążeniu

  • Kogo kontrolują urzędy

  • Które interpretacje dają ochronę, a które nie

  • Jak poprawić płynność

Spotkanie poprowadzi Arkadiusz Łagowski, doradca podatkowy, menedżer w Grant Thornton wiceprzewodniczący Grupy VAT Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan.

Spotkanie skierowane jest do przedstawicieli przedsiębiorstw z branży budowlanej, które są lub mogą być objęte przepisami o odwrotnym obciążeniu VAT w budownictwie.

Policy Groups
2017-08-29, 10:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: BPCC, ul. Zielna 37, 00-108 Warszawa
Organizator: BPCC, Grant Thornton

Słowa kluczowe: śniadanie podatkowe

Relacja z wydarzenia

29 sierpnia BPCC w ramach prac Grupy Roboczej ds. podatków i reformy finansów zorganizowało spotkanie „Odwrócony VAT w budownictwie”.

Szczegóły relacji...

Relacje z wydarzeń w grupie

Start-upy i ich rola w rewitalizacji przestrzeni miejskiej

W dniu 28 października br. w warszawskim Teatrze Scena Prezentacje odbyła się wspólna konferencja Grup Roboczych ds. Budownictwa oraz Telekomunikacji, Mediów i Technologii Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej (BPCC). Członkowie BPCC mogli zapoznać się z perspektywami rozwoju Warszawy. Firmy Capital Park i Cushman & Wakefield zorganizowały konferencję w centralnie położonej, dawnej Fabryce Norblina z XIX wieku, która zostanie zrewitalizowana jako obiekt wielofunkcyjny ArtN. Kompleks ArtN stanie się miejscem współpracy pomiędzy start-upami i korporacjami.

Szczegóły relacji...

Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej

11 kwietnia BPCC w ramach prac grup roboczych ds. podatków i reformy finansów oraz nieruchomości i budownictwa współorganizowała wspólnie z firmą KR Group spotkanie „Odwrócony VAT – konsekwencje dla branży budowlanej”.

Szczegóły relacji...