Strona wydarzenia

Koronawirus a praca zdalna - bezpieczeństwo informacji i danych osobowych

W najbliższych tygodniach, jeśli nie miesiącach, praca zdalna stanowi nie tylko możliwość, lecz konieczność, która pozwala zapewnić bezpieczeństwo pracownikom w obliczu zagrożenia epidemicznego. Praca zdalna to wyzwanie nie tylko organizacyjne, lecz również dotyczące bezpieczeństwa przetwarzanych danych.

Na co pracodawcy powinni zwrócić uwagę, w kontekście prawnym i technologicznym, przygotowując pracowników do pracy zdalnej?

W agendzie m.in.:

  • Praca zdalna a telepraca – różnice

  • Co można a czego nie można – prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika

  • Jak odpowiednio przygotować się do bezpiecznej pracy zdalnej – perspektywa pracodawcy i pracownika

  • Na co powinien uważać pracownik zdalny w kontekście bezpieczeństwa przesyłanych informacji

Prowadzący:

Jarosław Kamiński, adwokat i Associate Partner w Rödl & Partner. Od lat obsługuje klientów w transakcjach kapitałowych i inwestycyjnych reprezentując zarówno inwestorów, jak i startupy. Od 2014 roku członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Z Rödl & Partner związany od roku 2014. Audytor wiodący ISO 27001 oraz audytor wewnętrznych ISO 9001. Autor licznych publikacji.

Adam Wódz – Senior Associate, Manager w zespole cyberbezpieczeństwa i nowych technologii w Rödl & Partner. Od ponad 20 lat związany z branżą informatyczną, a w szczególności z zagadnieniami compliance oraz bezpieczeństwa aplikacji i danych.

Termin: 20 marca 2020 r., godz. 12:00 (czas trwania ok.1 h)

 

Media Partners
2020-03-20, 12:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Webinar
Organizator: Roedl & Partner