Strona wydarzenia

Jaka forma prawna jest odpowiednia dla prowadzenia mojego biznesu?

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z Grant Thornton zaprasza na bezpłatne webinarium: Jaka forma prawna jest odpowiednia dla prowadzenia mojego biznesu?, które odbędzie się 16 września br. o godzinie 10:00.

Wobec dynamicznych zmian gospodarczych i legislacyjnych mogą pojawiać się istotne wątpliwości co do tego, czy forma prawna, w której działamy, jest nadal odpowiednia. Podczas naszego webinaru w praktyczny sposób przedstawimy istotne zagadnienia, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze formy prawnej, a także opowiemy o możliwych sposobach zmiany tej formy. Uwzględnimy w szczególności ostatnie zmiany dotyczące spółek komandytowych, a także nowy rodzaj spółki – prostą spółkę akcyjną.

Agenda webinarium:

1. Wybór formy prawnej z perspektywy osiągnięcia oczekiwanych celów takich jak:
a) zabezpieczenie majątku właścicieli oraz samej spółki,
b) adekwatne do prowadzonego biznesu opodatkowanie dochodów,
c) elastyczność transferów środków ze spółki na rzecz właścicieli i odwrotnie,
d) elastyczność pod kątem planowanych zmian własnościowych (np. sprzedaż biznesu, wejście nowego inwestora),
e) elastyczność pod kątem planowania sukcesji.

2. Sygnały, które mogą świadczyć o potrzebie rozważenia zmiany formy prawnej.

3. Sposoby zmiany formy prawnej – praktyczny przegląd możliwych rozwiązań, ich zalet i wad:
a) przekształcenie,
b) aport,
c) nowa spółka.

4. Q&A

Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Magdalena Bilicka – Senior Associate, Radca Prawny, Grant Thornton
Magdalena posiada ponad sześcioletnie doświadczenia w obszarze doradztwa prawnego. Bierze udział w procesach reorganizacji podmiotów gospodarczych. Zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej na rzecz przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa spółek handlowych oraz prawa cywilnego.
Radca Prawny. Absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Doświadczenie zdobywała w jednej z poznańskich kancelarii prawnych realizując między innymi procesy restrukturyzacyjne i optymalizacyjne.
Autorka publikacji dotyczących zagadnień z zakresu prawa spółek handlowych.

Magdalena Frukacz – Counsel, Radca Prawny, Grant Thornton
Magdalena zajmuje się świadczeniem pomocy prawnej na rzecz przedsiębiorców, w szczególności w zakresie prawa spółek handlowych oraz prawa cywilnego.
Radca prawny, lider zespołu doradztwa w procesach reorganizacji. Zaangażowana w działanie zespołu branżowego do spraw firm rodzinnych i współautorka książki „Przyszłość mojej firmy”. Autorka publikacji dotyczących zagadnień z zakresu prawa spółek handlowych w prasie fachowej.

Natalia Kamińska-Kubiak – Menedżer, Doradca Podatkowy, Grant Thornton
Natalia posiada ponad dziewięcioletnie doświadczenie w obszarze doradztwa podatkowego. Specjalizuje się w zakresie analiz podatkowych transakcji kapitałowych, takich jak sprzedaż, nabycie przedsiębiorstwa, zcp lub spółki, połączeń, podziałów i aportów, skutków podatkowych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce przez klientów krajowych i zagranicznych, a także przekształceń i likwidacji spółek. Zaangażowana w działanie zespołu branżowego do spraw firm rodzinnych.
Doradca podatkowy. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu kierunek: finanse i rachunkowość przedsiębiorstw oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie ukończyła prawo. Autorka publikacji dotyczących zagadnień podatkowych w prasie fachowej.

Media Partners
2021-09-16, 10:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Online
Organizator: WSSE "INVEST-PARK", Grant Thorton