Strona wydarzenia

Jak płacić mniej za energię, czy to w ogóle jest możliwe?

Zapraszamy na prelekcję i dyskusję na temat możliwości zmniejszenia kosztów energii elektrycznej w Państwa przedsiębiorstwach.

Jest powszechnie wiadomym, że od połowy 2018 roku ceny energii znacznie wzrosły i nadal będą rosły.

Wzrost opłat wymusza działania prowadzące do obniżenia wydatków na energię elektryczną.

W trakcie spotkania nasi eksperci przedstawią, w jaki sposób firmy z różnych branż optymalizują koszty energii oraz jakie ryzyka napotykają na swojej drodze.

Zostaną poruszone następujące zagadnienia:

  • Możliwości działania w zakresie uzyskiwania lepszych cen kontraktowych oraz niuansów warunków umownych,

  • Potencjał do optymalizacji zużycia energii, jakie są światowe nowości w tym zakresie, gdzie można szukać realnych oszczędności,

  • Odnawialne źródła energii (OZE) oraz aktualna opłacalność inwestycji w kontekście ROI.

Spotkanie kierowane jest do zarządów i osób decyzyjnych w firmach. Na spotkaniu otrzymają Państwo podane w przystępnej formie informacje oparte o realne przypadki oraz będzie możliwość bezpośredniej dyskusji na temat rozwiązań z ekspertami.

Spotkanie poprowadzą Andrzej Matyja Partner Expense Reduction Analysts oraz Marek Hołubowicz z One Energy S.A. również Partner w  Expense Reduction Analysts, we współpracy z Grant Thornton.

Andrzej Matyja – zrealizował projekty optymalizacyjne dla wielu firm krajowych i międzynarodowych. Zarządzał procesem wdrażania zmian nie tylko w zakresie energii.

Marek Hołubowicz - ekspert rynku energii elektrycznej, gazu, wieloletni członek zarządów i rad nadzorczych firm z branży energetycznej. Doradca zarządów i rad nadzorczych w firmach krajowych i międzynarodowych, autor projektów optymalizujących efektywność energetyczną.

Wśród uczestników spotkania zostaną wylosowane firmy, dla których zostanie wykonany bezpłatny audyt wstępny potencjału do optymalizacji.

Policy Groups
2019-09-12, 09:30 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, Budynek IT1, Jasionka 954A, 36-002 Jasionka
Organizator: British Polish Chamber of Commerce

Słowa kluczowe: BPCC, Grant Thornton, energia elektryczna, Expense Reduction Analysts

Relacja z wydarzenia

Relacje z wydarzeń w grupie

Czy polscy producenci będą mieć odpowiednio wykwalifikowanych pracowników w przyszłości?

Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć podczas drugiego spotkania grupy roboczej ds. Produkcji i Przemysłu. Tym razem gościliśmy w Puławskim Parku Naukowo Technologicznym (PPNT). Spotkanie odbyło się 18 listopada 2015 r. Współorganizatorami spotkania byli Grupa Azoty Zakłady Azotowe S.A. oraz PPNT.

Szczegóły relacji...

Usprawnienie procesów produkcyjnych w branży automotive

31 października 2018 w siedzibie firmy Polaris, największego producenta quadów i motorów w Opolu, odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. produkcji Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej  w formie  praktycznej sesji warsztatowej poświęconej usprawnieniu procesów produkcyjnych w branży automotive.

Szczegóły relacji...

Employer Branding

23 maja w siedzibie firmy Macropharma we Wrocławiu odbyło się spotkanie z cyklu spotkań grupy roboczej ds. produkcji i HR poświęcone tematyce Employer Branding.

Szczegóły relacji...

Zarządzanie zasobami ludzkimi w zakładach produkcyjnych w obliczu malejącej dostępności siły roboczej na rynku pracy

Dnia 14 lutego 2017 r w fabryce CeDo, w oddalonych o 30 km od stolicy Dolnego Śląska Kątach Wrocławskich, Brytyjsko Polska Izba Handlowa zorganizowała spotkanie grupy roboczej ds. produkcji. Tematem przewodnim były zagadnienia związane z rekrutacją oraz rotacją pracowników fabryk, czyli wyzwania, którym lokalni pracodawcy muszą stawić czoła przy obecnym spadku bezrobocia w Polsce.

Szczegóły relacji...