Strona wydarzenia

Aktualne wyzwania branży e-commerce. Aspekty prawne, biznesowe i logistyczne.

Minęły już 3 miesiące od wejścia w życie nowej ustawy o prawach konsumentów z dnia 30 maja 2014 r. W tym czasie większość firm dostosowała swoje funkcjonowanie do nowych wymogów, jednak stosowanie nowych regulacji wciąż budzi wiele wątpliwości.

Praktyka pokazuje, że samo wprowadzenie zmian w regulaminach sklepów internetowych nie wystarczy – firmy coraz głośniej mówią o konieczności dostosowania procesu logistycznego, środowiska prawnego i technicznego. Dlatego chcielibyśmy Państwa zaprosić na Śniadanie Biznesowe, podczas którego w gronie doświadczonych menedżerów e-commerce zaprezentujemy najlepsze praktyki oraz wymienimy się doświadczeniami w sposobach podejścia do kwestii narzuconych przez ustawę. Porównamy polskie podejście do praktyki niemieckiej i czeskiej, gdzie przepisy krajowe implementujące dyrektywę 2011/83/UE w sprawie praw konsumentów funkcjonują już prawie od roku. Poruszymy również zagadnienia związane z bezpieczeństwem platform e-commerce, które wydają się obecnie jednym z największych wyzwań funkcjonowania w Internecie.

Seminarium kierowane jest do kadry zarządzającej sklepami internetowymi oraz przedsiębiorców świadczących usługi za pośrednictwem internetu, a także do osób odpowiedzialnych za logistykę dla sklepów internetowych.

Agenda:

1. Identyfikacja klienta w sieci – perspektywa przedsiębiorcy.

2. B2C w sieci – przykłady wybranych praktycznych problemów ze stosowaniem Ustawy o prawach konsumenta w realizacji obowiązków przedsiębiorców.

3. B2B w sieci – przykłady wybranych praktycznych problemów z zawieraniem umów na odległość między przedsiębiorcami.

4. Hakerzy, konkurencja – praktyczne aspekty bezpieczeństwa rozwiązań e-commerce.

5. Panel praktyków – rozwiązania liderów branży
W panelu wezmą udział:
Przemysław Rosicki - radca prawny Deichmann-Obuwie Sp. z o.o.
Jan Blew - CEO Media Ambassador
Bogusław Kwiatkowski - COO WearCo Sp. z o.o. (answear.com).

Prelegenci:
mec. Anna Ostrowska Tomańska, PwC Legal
Mariusz Wesołowski, Raben Group
Paweł Maziarz, PwC Cyber Security

Rejestracja:
Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres daria.bak@bpcc.org.pldo dnia 8 kwietnia 2015 (środa).

Spotkanie będzie prowadzone w jęz. polskim i jest nieodpłatne dla zainteresowanych firm po uprzedniej rejestracji u organizatorów.

BPCC zastrzega sobie prawo do odwołania bądź zmiany terminu spotkania.

Events
2015-04-14, 09:00 (to wydarzenie już się odbyło)

Miejsce: Radisson BLU Hotel, ul. Purkyniego, Wrocław
Organizator: British Polish Chamber of Commerce