Warszawa, 19 października 2022 … Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała GLP, wiodącej globalnej firmie w zakresie zarządzania inwestycjami i działalnością w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz powiązanych z nimi technologii, przy nabyciu centrum logistycznego o powierzchni 60 000 m2 w Bieruniu od SPM, największego dostawcy usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej w Polsce.

SPM, który wykorzystuje centrum w Bieruniu jako główny obiekt logistyczny i zaplecze biurowe, pozostanie najemcą obiektu przez kolejne 10 lat.

Budynek zakupiony przez GLP położony jest przy drodze krajowej nr 44, z łatwym dostępem do drogi ekspresowej S1. W odległości kilku minut jazdy leżą Tychy – jeden z głównych ośrodków branży motoryzacyjnej w Polsce. Nieruchomość wyróżnia też bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej.

W skład warszawskiego zespołu White & Case, który doradzał przy transakcji nabycia centrum logistycznego i jego wynajmu, weszli partner Maciej Zalewski, counsel Katarzyna Czwartosz-Liber oraz associates Michał Plich i Jakub Khier.

Author