Warszawa, 28 października 2022 … Międzynarodowa kancelaria White & Case doradzała W.A.G payment solutions a.s., spółce należącej do Grupy Eurowag, przy wartej 306 mln euro transakcji nabycia Grupy Inelo S.A. od funduszu Innova Capital, spółce European Telematics Holding SA SCA oraz indywidualnych akcjonariuszów mniejszościowych.

“Transakcja ta jest kolejnym przykładem kompleksowego doradztwa, jakie White & Case zapewnia spółkom giełdowym przy ich najważniejszych, międzynarodowych transakcjach – w tym przypadku notowanemu na londyńskiej giełdzie Eurowagowi”, mówi Rafał Kamiński, partner w warszawskim biurze White & Case, który kierował zespołem pracującym przy transakcji. “Dzięki wcześniejszym doświadczeniom i znajomości standardów grupy Eurowag nasz zespół był w stanie efektywnie przeprowadzić ten wymagający projekt.”

Zgodnie z Zasadami Obrotu Giełdowego brytyjskiego Financial Conduct Authority, przejęcie to jest transakcją typu Class 1. Jej zakończenie przewidywane jest na pierwszy kwartał 2023 roku po, między innymi, uzyskaniu zgody akcjonariuszy Eurowag.

Kancelaria White & Case doradzała wcześniej Grupie Eurowag przy wartej 186 mln funtów pierwszej ofercie publicznej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie, która została sfinalizowana w listopadzie 2021 r.

Eurowag to jedna z największych w Europie zintegrowanych platform do obsługi płatności, zarządzania flotą oraz aplikacji mobilnych, która przeznaczona jest głównie dla komercyjnego transportu drogowego. Z kolei Grupa Inelo to wiodący dostawca rozwiązań do zarządzania flotą i oprogramowaniem do zarządzania czasem pracy kierowców w Polsce i Słowenii.

W skład zespołu White & Case, który doradzał przy transakcji weszli partnerzy Rafał Kamiński, Marek Sawicki (Warszawa) i Inigo Esteve (Londyn), partner lokalny Jakub Gubański (Warszawa) oraz associates Damian Lubocki, Adam Marszałek, Maciej Gac i Radomir Szewczuk (Warszawa).

Author