W sobotę 26 marca odbędzie się coroczna Godzina dla Ziemi – akcja stworzona przez fundację WWF w 2007 roku. Jej celem, poprzez symboliczne zgaszenie świateł w największych miastach świata, jest podniesienie świadomości na temat zagrożeń środowiska. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield dołącza do inicjatywy gasząc światła w swojej siedzibie oraz w 17 budynkach zarządzanych przez firmę.

Tegoroczna Godzina dla Ziemi przypada 26 marca 2022 – tego dnia o godz. 20:30 wiele miast, ludzi i instytucji zgasi światła w symbolicznym geście wsparcia dla troski o środowisko i naszą planetę. Akcja ta, objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, odbywa się w Polsce po raz 15.

W Cushman & Wakefield wierzymy, że współpraca i połączenie wysiłków we wszystkich możliwych obszarach mogą przynieść ogromne efekty – nie tylko w kontekście biznesowym, lecz także ekologii i środowiska. Zrównoważony rozwój to jeden z priorytetów dla naszej firmy, dlatego zawsze dołączamy do akcji „Godzina dla Ziemi”. Tym symbolicznym gestem możemy wyrazić swoje poparcie dla działań mających na celu poprawę sytuacji klimatycznej naszej planety – mówi Grzegorz Dyląg, Head of Asset Services Business Space, Asset Services EMEA, Cushman & Wakefield.

W Godzinie dla Ziemi biorą udział setki milionów ludzi z ponad 7000 miast i miejscowości w 170 państwach na całym świecie, także w Polsce. W poprzednich latach w inicjatywie udział wzięło blisko 100 polskich miast, a światła zgaszone zostały w takich obiektach jak Pałac Kultury i Nauki, Opera Narodowa, Sky Tower we Wrocławiu, Zamek Krzyżacki, Ministerstwo Środowiska czy Kancelaria Prezydenta RP. W tym roku, oprócz siedziby Cushman & Wakefield – The Warsaw HUB, do akcji włączają się również warszawskie obiekty takie jak m.in.: Atrium Garden, Atrium 1, Złote Tarasy, Galeria Klif, Sienna Center czy Wspólna 47/49.