Międzynarodowa firma doradcza Savills została mianowana zarządcą budynku biurowego Lakeside, położonego na warszawskim Mokotowie. Za największą obecnie inwestycję w budowie poza centralną częścią stolicy odpowiada ATENOR.

Lakeside to budynek biurowy o powierzchni około 24 000 m kw., który usytuowany jest u zbiegu ul. Puławskiej i Rzymowskiego. Projekt autorstwa Grupy 5 Architekci wyróżnia wyjątkowa, przyciągająca wzrok architektura, a także położenie biurowca nad jeziorem, w otoczeniu zieleni. Przyszli najemcy Lakeside będą mogli skorzystać z licznych udogodnień, takich jak kantyna i kawiarnia, a także rozbudowanej infrastruktury rowerowej oraz stacji ładowania samochodów elektrycznych i nie tylko.

Kluczowym walorem inwestycji są uzyskane precertyfikacje BREEAM na poziomie Outstanding oraz WELL na poziomie GOLD. Potwierdzają one, że projekt na Mokotowie spełnia najwyższe standardy ochrony środowiska i będzie realizowany z szacunkiem dla zasad zrównoważonego budownictwa. Ten certyfikat harmonijnie współgra z strategią zrównoważonego rozwoju firmy ATENOR oraz jej dążeniem do tworzenia zrównoważonych miast. Ponadto firma ATENOR zwraca szczególną uwagę na efektywność energetyczną swoich projektów, dlatego dołożono wszelkich starań, aby zapotrzebowanie na energię pierwotną w Lakeside, było zgodne z wymogami taksonomii.

„Naszym celem w ATENOR jest reagowanie na ewoluujące wymagania miejskiego i zawodowego życia poprzez zrównoważone planowanie urbanistyczne i innowacyjną architekturę. Biurowiec Lakeside idealnie oddaje tę filozofię, dostarczając na rynek unikatowe centrum biznesowe, które łączy intymność projektu z doskonałym doświadczeniem dla pracowników jego przyszłych najemców” – mówi Mariusz Aleksandrowicz, dyrektor projektu, Atenor Poland.

„Lakeside stanowi kolejny obiekt na warszawskim Mokotowie, którym mamy zaszczyt zarządzać. Z niecierpliwością oczekujemy na możliwość wykorzystania naszej wiedzy i doświadczenia w tej dynamicznie rozwijającej się lokalizacji, aby zapewnić profesjonalną opiekę nad tym nowatorskim projektem w naszym portfolio nieruchomości biurowych. Jestem pewna, że kompetencje zespołu Savills pozwolą sprostać oczekiwaniom inwestora oraz przyszłych najemców tego obiektu” – mówi Wioletta Nowotnik, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami biurowymi, Savills.

Savills to jedna z czołowych firm zarządzających nieruchomościami komercyjnymi na polskim rynku. Oferuje szeroką gamę usług doradczych dla sektora nieruchomości, w tym zarządzanie nieruchomościami biurowymi, handlowymi oraz przemysłowo-magazynowymi. Całość tworzy imponujący, zróżnicowany portfel aktywów o łącznej powierzchni przekraczającej 1,7 mln m kw. Savills nieustannie poszerza także zakres świadczonych usług w dziedzinie zarządzania, wzbogacając ofertę o doradztwo w zakresie ESG oraz wprowadzając nowatorskie rozwiązania, takie jak optymalizacja kosztów czy ocena kondycji finansowej najemców.

Author

  • Savills

    Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości. Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.