Firma MSS Poland wynajęła 3500 m kw. powierzchni w parku logistycznym REINO Park Sosnowiec I. Najemcę w transakcji reprezentowała firma doradcza Savills.

Firma MSS Poland wynajęła 3500 m kw. powierzchni w parku logistycznym REINO Park Sosnowiec I. Najemcę w transakcji reprezentowała firma doradcza Savills.

MSS Poland to spółka córka działającej w branży energetycznej grupy Bryden Capital, która pochodzi z Wielkiej Brytanii. W Sosnowcu firma produkować będzie produkty elektryczne dla przemysłu stosowane w energetyce. Na wynajętą powierzchnie składa się blisko 3200 m kw. powierzchni produkcyjnej oraz ponad 300 m kw. powierzchni biurowo-socjalnej. Najemca planuje wprowadzić się do obiektu na początku 2022 roku.

„Procesy produkcyjne prowadzone przez MSS Poland będą wysoce zautomatyzowane, do czego potrzebna jest odpowiednia nieruchomość. Na wybór lokalizacji wpływ miał również dostęp do wysoce wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Najemcy zależało ponadto na jak najszybszym uruchomieniu produkcji. Udało nam się sprostać tym potrzebom, znaleźć odpowiednią lokalizację i przeprowadzić naszego klienta przez cały proces najmu w ciągu zaledwie trzech miesięcy” – mówi Adam Włochyński, konsultant z działu powierzchni magazynowych i przemysłowych, Savills.

„MSS Poland poszerzy grono najemców w naszym portfelu logistycznym, co jest kolejnym dowodem na zaufanie, jakim jesteśmy obdarzani na polskim rynku magazynowym oraz elastyczności w rozmowach, jakie prowadziliśmy z najemcą” – mówi Robert Szafarz, Leasing Manager, REINO IO Logistics.

Reino Park Sosnowiec I to centrum logistyczne oferujące 43 100 m kw., wchodzące w skład portfela Polish Logistics LLP będącego joint venture REINO Capital, IO AM  i Grosvenor Group. Obiekt w Sosnowcu jest bezpośrednio skomunikowany z trasami ekspresowymi oraz Autostradą A4 oraz poprzez bezpośrednie połączenie komunikacją miejską z Aglomeracją Katowicką

REINO IO Logistics jest platformą logistyczną do zarządzania inwestycjami i aktywami stworzona w ramach joint venture przez warszawskie REINO Partners (część REINO Capital notowanej na GPW) oraz londyńską firmę IO Asset Management. Firma zarządza wszystkimi nieruchomościami nabytymi przez Polish Logistics LLP – joint venture  REINO Capital i IO AM wspierane przez wehikuł inwestycyjny z Wielkiej Brytanii Grosvenor Group. Grosvenor Group jest jedną z największych na świecie prywatnych firm z ok. 12.3 mld GBP aktywów w zarządzaniu. Grupa zainwestowała do tej pory w ponad 60 lokalizacjach na świecie.