Savills, międzynarodowa firma doradcza działająca na rynku nieruchomości, otworzyła swój oddział w Trójmieście, którym pokieruje Piotr Skuza.

Od dłuższego czasu obserwowaliśmy potencjał biznesowy Trójmiasta i ekspansja na ten rynek jest naturalnym krokiem w rozwoju Savills w Polsce. Chcemy, by biuro w Gdańsku stało się dla nas bramą na północną Polskę, która umożliwi jeszcze lepszą obsługę klientów z tego regionu” – mówi Tomasz Buras, CEO Savills w Polsce.

W ramach oddziału Savills Gdańsk, firma będzie świadczyła usługi doradcze dla najemców, inwestorów, a także właścicieli nieruchomości biurowych, handlowych i przemysłowo-magazynowych oraz dla sektora PRS. Eksperci Savills oferują wsparcie m.in. w procesie poszukiwania powierzchni biurowej i magazynowej na wynajem, a także w zakupie nieruchomości, w tym gruntów oraz zapewniają usługi doradztwa technicznego i zarządzania nieruchomościami.

Na czele oddziału Savills w Trójmieście stanie Piotr Skuza, doświadczony ekspert specjalizujący się w regionalnych rynkach biurowych, związany z Savills od ponad 10 lat. Nowe biuro Savills mieścić się będzie w kompleksie Alchemia (budynek Argon) przy ul. Grunwaldzkiej 415 w Gdańsku. Firma skorzysta z elastycznej powierzchni zapewnianej przez Chillispaces.com.

Jednym z partnerów biznesowych Savills w Trójmieście jest samorządowa inicjatywa non-profit Invest in Pomerania, która wspiera inwestorów zagranicznych zainteresowanych prowadzeniem działalności biznesowej na Pomorzu.

Od kilku lat aktywnie współpracujemy z Savills wspierając klientów firmy w poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji. Cieszę się bardzo, że Savills już oficjalnie dołącza teraz do biznesowej rodziny na Pomorzu, stając się kolejnym asem w inwestycyjnej talii Invest in Pomerania!” – mówi Marcin Grzegory, zastępca dyrektora, Invest in Pomerania.

Otwarcie biura Savills zbiegło się w czasie z działaniami firmy w ramach programu Savills4others, w ramach którego m.in. zbierane są środki na zakup rowerów dla dzieci z placówki opiekuńczo-wychowawczej Dom nad Potokiem w Gdańsku. Ambasadorem akcji jest Jarosław Pilch, dyrektor zespołu reprezentacji najemcy w dziale powierzchni biurowych Savills i szef platformy Workthere.pl, który dla zachęcenia do zbiórki przebył na rowerze trasę z Warszawy do Gdańska. Więcej szczegółów dotyczących akcji znajduje się na stronie zrzutka.pl, gdzie można również dokonać wpłat.

Author