Firma doradcza Savills rozszerza ofertę usług dla inwestorów, deweloperów i właścicieli nieruchomości w Polsce o dział doradztwa strategicznego. Fundament nowej linii biznesowej stworzą Krzysztof Sakierski i Kamila Pereta-Krawczyk, którzy dołączyli do Savills z początkiem października.

„Nowe wyzwania na rynku nieruchomości komercyjnych wymagają od firm doradczych mocnego zaplecza ekspertów kompetentnych w obszarach planowania optymalnego wykorzystania gruntów, zmiany funkcji istniejącej zabudowy czy budowy w jej miejscu nowych efektywniejszych projektów. Zachodzące zmiany sprawiają, że nie zawsze da się już podążać utartymi ścieżkami. Usługa doradztwa strategicznego pozwoli zaoferować naszym klientom szerszą perspektywę i nieszablonowe rozwiązania, poparte gruntowną analizą i naukową metodyką” – mówi Tomasz Buras, CEO Savills w Polsce.

Kompetencje nowej linii biznesowej Savills są odpowiedzią m.in. na rosnące zapotrzebowanie na projekty typu mixed-use i logistykę ostatniej mili, zmiany na rynku handlowym czy też wpływ pandemii i modelu hybrydowego na rynek biurowy. Interdyscyplinarny charakter usługi doradztwa strategicznego zaoferuje klientom Savills nie tylko prace koncepcyjne, ale i wdrożenia rekomendacji poprzez ścisłą współpracę z działami doradztwa budowlanego i projektowego, wynajmu, wycen, doradztwa inwestycyjnego i zarządzania nieruchomościami.

Nowi eksperci Savills w swojej pracy wykorzystywać będą nowoczesne narzędzia, m.in. wdrażając na polskim rynku usługę Savills Maps, jedno z flagowych rozwiązań Savills z dziedziny nowych technologii służące do analityki przestrzennej opartej o geolokalizację. Dział doradztwa strategicznego współpracować będzie z lokalnym zespołem innowacji, który z warszawskiego biura, w ramach międzynarodowego zespołu Insight & Data, wspiera oddziały Savills na całym świecie w procesie analizy danych przy wykorzystaniu technologii z zakresu business intelligence.

Fundament do dalszego rozwoju działu doradztwa strategicznego w Savills stworzą Krzysztof Sakierski i Kamila Pereta-Krawczyk, którzy współpracują ze sobą od blisko pięciu lat. Ich ścieżki zawodowe przecięły się najpierw w firmie doradczej PwC, a następnie w NGL Advisory, gdzie z sukcesami prowadzili projekty doradcze dla sektora publicznego (samorządów i spółek Skarbu Państwa) oraz inwestorów prywatnych (funduszy i deweloperów), m.in. z zakresu analizy optymalnego wykorzystania nieruchomości (HBU), obejmującej zagospodarowanie zarówno pojedynczych nieruchomości, jak i całych dzielnic oraz rozproszonych portfeli inwestycyjnych.

Krzysztof Sakierski objął stanowisko dyrektora zespołu doradztwa strategicznego Savills. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości. Specjalizuje się w projektach optymalizacyjnych, restrukturyzacyjnych oraz rewitalizacyjnych powiązanych m.in. z ustawą krajobrazową, prowadząc liczne konsultacje publiczne z mieszkańcami polskich miast. Ponadto wspierał klientów w transakcjach sprzedaży oraz wynajmu powierzchni biurowej, usługowej oraz logistyczno-magazynowej.

Krzysztof jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku finanse i bankowość, gdzie obecnie jest również wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu zarządzania nieruchomościami i projektami deweloperskimi. Skończył studia podyplomowe na specjalizacji wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej. Jest członkiem Instytutu CCIM oraz RICS, a także członkiem komisji rewizyjnej Polskiej Rady Centrów Handlowych.

Kamila Pereta-Krawczyk objęła stanowisko Associate w zespole doradztwa strategicznego Savills. Od samego początku swojej kariery związana jest z rynkiem nieruchomości. Doświadczenie zdobywała pracując w agencji nieruchomości oraz w międzynarodowych i lokalnych firmach doradczych. Posiada kompetencje związane z wykorzystaniem narzędzi GIS do analizy i przetwarzania danych geoprzestrzennych. Zrealizowała szereg analiz optymalnego sposobu zagospodarowania oraz masterplanów, a także była odpowiedzialna za przeprowadzenie licznych procesów komercyjnych due diligence dla klientów polskich i zagranicznych.

Kamila uzyskała tytuł magistra inżyniera na Politechnice Warszawskiej, na kierunku Gospodarka Przestrzenna, na specjalizacji Urbanistyka w planowaniu przestrzennym oraz ukończyła studia podyplomowe z Wyceny Nieruchomości w Szkole Głównej Handlowej.

Author

  • Savills

    Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości. Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.