Santander Bank Polska we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie oraz Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych przygotowały bezpłatny kurs online z podstaw inwestowania na giełdzie. Ruszył nabór na 14-godzinny kurs przeznaczony dla przyszłych i początkujących inwestorów. Zgłosić się może każdy kto ukończył 18 lat. Udział w programie jest bezpłatny, a aplikujący nie muszą posiadać dyplomu ukończenia studiów uniwersyteckich ani być klientami banku.

W ramach Stypendiów Santander oferujemy gamę programów rozwijających różne kompetencje takie jak języki obce, umiejętności miękkie czy cyfrowe. Tym razem wspólnie z SGH oraz Fundacją GPW wychodzimy z ofertą programu dotyczącego inwestowania na giełdzie. Wykłady prowadzą praktycy i specjaliści rynku kapitałowego, a także wykładowcy wyższych uczelni. Dlatego jestem przekonany, że udział w tym programie da uczestnikom sporą dawkę wiedzy i ciekawe spojrzenie na giełdę – mówi Wojciech Leśniewski, dyrektor Santander Universidades w Polsce.

Program realizowany będzie w okresie 29 lipca – 30 września 2022 roku w formie wykładów, warsztatów i ćwiczeń online. Szkolenia będą prowadzone w 4 grupach 45-50-osobowych z wykładowcami Fundacji Giełdy Papierów Wartościowych. Ostatni webinar dla wszystkich grup poprowadzi Wojciech Sieńczyk – dyrektor Santander Biuro Maklerskie i dyrektor Obszaru Wealth Management Santander Bank Polska.

Uważam, że podstawy inwestowania na giełdzie powinien opanować każdy. Ekonomia jest nauką społeczną, człowiek zaś jako istota społeczna działa w różnych obszarach, w tym także w sferze gospodarowania. Jestem przekonany, że za sprawą naszych specjalistów od finansów i praktyków GPW uczestnicy kursu otrzymają gruntowną wiedzę na temat tego, jak dobrze i bezpiecznie lokować pieniądze oraz pomnażać swój kapitał. Zachęcam wszystkich do opanowania giełdowego ABC na kursie prowadzonym przez ekspertów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Na koniec kursu jego uczestnicy otrzymają certyfikat SGH, wiodącej uczelni ekonomicznej w Polsce – powiedział dr hab. Piotr Wachowiak, rektor SGH.

Program merytoryczny podzielony został na 5 bloków tematycznych:

  •     Wpływ otoczenia gospodarczego na giełdę
  •     Funkcjonowanie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie
  •     Rynek kapitałowy i instrumenty finansowe
  •     Wybór i ocena spółki
  •     Analiza techniczna, finanse behawioralne i zasady zarządzania portfelem instrumentów finansowych

Giełda uczy, że wiedza jest jednym z kluczowych elementów sukcesu. W trakcie kursu nasi specjaliści krok po kroku wprowadzają uczestników w najważniejsze zagadnienia z punktu widzenia początkujących inwestorów giełdowych. Zarówno program, jak i materiały są na bieżąco aktualizowane tak, aby wiarygodnie i rzetelnie odpowiadały na wyzwania w dynamicznie zmieniającej się sytuacji społeczno-ekonomicznej. Wiedza to klucz do świadomego zarządzania ryzykiem, a co za tym idzie – do satysfakcjonującego lokowania swoich oszczędności  – zachęca Piotr Krygiel, Prezes Zarządu Fundacji GPW.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać do 19 czerwca na stronie //app.becas-santander.com/pl/program/ping_sgh_gpw. Udział w programie jest bezpłatny, a aplikujący nie muszą posiadać dyplomu ukończenia studiów uniwersyteckich ani być klientami banku. Uczestnicy otrzymają certyfikat ukończenia programu od Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Fundacji GPW.