Po raz kolejny przedstawiamy Państwu Rocznik transakcyjny Kancelarii GESSEL, podsumowujący projekty zrealizowane w ramach naszej praktyki M&A w 2021 roku.

Oryginalnie przedmowa do niniejszego rocznika miała brzmieć: „Niezmiennie od 2020 roku cały świat mierzy się z pandemią koronawirusa. Choć COVID-19 nadal negatywnie oddziałuje na wiele branż, doświadczenia 2021 roku pokazały, że rynek dostosowuje się do niesprzyjającego otoczenia i można się pokusić o stwierdzenie, że pomimo licznych przeciwności, biznes wraca do normalności. Dowodem na poprawiającą się sytuację pomimo pandemii COVID-19 są liczne transakcje, przy których mieliśmy przyjemność doradzać. W 2021 wspieraliśmy naszych Klientów przy 31 zakończonych transakcjach. Uwzględniając pozostałe projekty możemy śmiało powiedzieć, że miniony rok był równie intensywny jak rekordowy dla naszej praktyki M&A rok 2020.”

Natomiast, w czasie gdy czyniliśmy ostatnie przygotowania do publikacji tego materiału (koniec lutego 2022 roku), świat się zmienił. Rosja Putina najechała Ukrainę wywołując wojnę, której Europa nie widziała od ponad 70 lat. Pozostając solidarnymi z Ukrainą i Ukraińskim Narodem, mamy nadzieję na możliwie rychły powrót świata, który znamy, czego życzymy zarówno Państwu jak i samemu sobie.

Pragniemy także serdecznie podziękować naszym Klientom za zaufanie, którym nas obdarzyli oraz zapewnić, że bogatsi o nowe doświadczenia, nieodmiennie pozostajemy do Państwa dyspozycji we wszelkich kwestiach wymagających pomocy prawnej lub transakcyjnego wsparcia.

Zachęcamy do lektury!