Artykuł

Wakacje na dolnośląskim rynku pracy dla specjalistów i menedżerów

Streszczenie:Polska gospodarka lepiej niż inne kraje radzi sobie ze spowolnieniem i widać wyraźne oznaki zbliżającego się ożywienia. 58% pracodawców planuje zatrudniać specjalistów i menedżerów w III kwartale br, a tylko 11% zwalniać – wskazują najnowsze wyniki badania Antal Global Snapshot. We Wrocławiu również ofert pracy dla kadry średniego i wyższego szczebla nie brakuje.
  • Wzrost odsetka pracodawców planujących zatrudnienie specjalistów i menedżerów został odnotowany w większości branż.
  • Na Dolnym Śląsku zatrudniać będą przede wszystkim firmy IT, banki, a także centra usług wspólnych.
  • Wakacje to dobry czas na poszukiwanie nowego zatrudnienia.

Antal International opublikował wyniki 14. edycji cyklicznego badania dynamiki zatrudnienia specjalistów i menedżerów Antal Global Snapshot. Wskazują one, że najbliższe miesiące będą czasem wzmożonych rekrutacji na stanowiska średniego i wyższego szczebla w większości branż również na Dolnym Śląsku.

„Zbliżające się wakacje będą dobrym momentem na odświeżenie życiorysu i poszukanie nowych wyzwań zawodowych. Wysoki odsetek pracodawców planujących zatrudnienie pozwala sądzić, że na dolnośląskim rynku pojawi się wiele atrakcyjnych ofert pracy” – podkreśla Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Które firmy będą zatrudniać?

W III kwartale zdecydowanie zwiększy się odsetek pracodawców zatrudniających w branżach:

E-commerce i social media (93%), SSC/BPO (92%), Ubezpieczenia (72%), IT - oprogramowanie (65%).

„Wrocław to zdecydowanie zagłębie pracy dla specjalistów IT. Ciągle brakuje dobrych programistów Java, programistów aplikacji mobilnych. Również poszukiwani są handlowcy w obszarze IT. Dolny Śląsk ma też bardzo dobrą pozycję jeśli chodzi o centra SSC/BPO. Na atrakcyjne oferty pracy mogą liczyć zwłaszcza kandydaci znający języki skandynawskie” – informuje Konrad Mazurek, koordynator wrocławskiego biura Antal International.

Wciąż wysoki odsetek pracodawców planuje zatrudniać w i Bankowości (60%).

„Na Dolnym Śląsku banki poszukują kandydatów o profilu sprzedażowym, na stanowiska doradców klienta” – dodaje Konrad Mazurek, koordynator wrocławskiego biura Antal International.

Większość pracodawców z branży transportowej, produkcji przemysłowej, motoryzacji nie planuje zmian kadrowych – plany zarówno zatrudnienia, jak i zwalniania utrzymują się na ustabilizowanym poziomie.

„Wyniki badania jednoznacznie wskazują, że dla specjalistów i menedżerów praca jest. Nie należy jednak zapominać, że dolnośląscy pracodawcy szukają osób aktywnych, kreatywnych z pomysłem na rozwój zarówno własny, jak i firmy. Warto zadbać o odpowiednią postawę na rynku pracy, pożądaną przez firmy. Kandydaci bierni, bez sukcesów zawodowych i bez pomysłu na siebie będą mieli coraz większe problemy na dynamicznym, lecz coraz bardziej wymagającym rynku” – komentuje Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

Autor: Antal International Data publikacji: 2013-07-01 Cena: 0