Artykuł

Energia odnawialna: kancelaria Dentons publikuje najnowszy przewodnik po inwestycjach w Europie i Azji Środkowej

Streszczenie:

Dziesięć lat temu Unia Europejska zobowiązała się, że do roku 2020 jedną piątą energii będzie pozyskiwać ze źródeł odnawialnych. Jesteśmy coraz bliżej tego celu, ale nadal podnosimy sobie poprzeczkę.

W roku 2018 Unia Europejska wyznaczyła nowy cel – do roku 2030 czerpać aż 32 procent energii ze źródeł odnawialnych.

Najnowsze wydanie przewodnika opracowanego przez Dentons, „Investing in renewable energy projects in Europe”, pokazuje dylematy, przed jakimi stoi dziś branża energetyczna.

W poszczególnych regionach rozwójnowych projektów zwolnił lub całkowicie został wstrzymany, przynajmniej w odniesieniu do niektórychtechnologii. Stało się tak między innymi na skutek zmniejszenia wsparcia finansowego ze strony państwa lub wprowadzenia ograniczeń regulacyjnych.

W innych przypadkach, rozwój projektów przebiega dynamicznie i realizacja dobrych inwestycji nie napotyka znaczących problemów z finansowaniem – lecz w dłuższej perspektywie czasowej pojawiają się pytania o wpływ dużych ilości energii odnawialnej na system energetyczny oraz na stabilność rynku. Odpowiedzi na te pytania zaczynamy dopiero szukać. Europa nadal czerpie korzyści z ogólnoświatowych zjawisk, takich jak malejące koszty technologiczne.

Jednocześnie musi zabiegać o zainteresowanie inwestorów w świecie, który staje się coraz bardziejkonkurencyjny i branży, która szybko się globalizuje.

Zachęcamy do pobrania najnowszej edycji przewodnika Dentons „Investing in renewable energy projects in Europe”. Przygotowana przez nas publikacja omawia najważniejsze procesy w otoczeniu regulacyjnym iobrazowo przedstawia możliwości rozwoju energetyki odnawialnej w 20 porządkach prawnych w krajach Europy i Azji Środkowej.

Kancelaria Dentons przygotowała przewodnik po rynku energii odnawialnej we współpracy z RECHARGE, globalnym dostawcą informacji i rozwiązań dla sektora energetyki odnawialnej.

 

Słowa kluczowe: Dentons

Autor: Dentons Cena: Zawartość jest bezpłatna