Strona używa plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu oraz dla celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.
Case study: kultura zarządzania na mistrzowskim poziomie
Szeroki zakres odpowiedzialności i zadań czy mierzenie się z trudnymi sytuacjami na porządku dziennym sprawiają, że rozwój Mistrzów wymaga przemyślanego podejścia - skupionego wokół działań maksymalnie praktycznych, blisko ich zawodowej rzeczywistości i nieingerujących zbytnio w rytm dnia. Stawiając sobie te założenia za cel, dla jednego z Klientów reprezentujących branżę usług publicznych, zaprojektowaliśmy kompleksowy, trwający niemal 3 lata program rozwoju Mistrzów, obejmujący trzy przestrzenie: salę szkoleniową, przestrzeń wirtualną i miejsce pracy.
Jak badać kompetencje Top Managementu?
Z doświadczenia wiemy, że badania kompetencji wysokiej kadry menedżerskiej to jedne z najciekawszych, a jednocześnie najtrudniejszych do przeprowadzenia projektów rozwojowych, na jakie może zdecydować się organizacja. Dlaczego już samo uzyskanie zgody na takie działanie okazuje się często sporym wyzwaniem? I jak zadbać nie tylko o efektywność projektu, ale i poczucie bezpieczeństwa Uczestników?
Kto jest odpowiedzialny za efekt działań rozwojowych?
Trener? Nie. Firma szkoleniowa? Nie. HR? Nie. Uczestnik? Nie. Choć może słuszniej byłoby potrzymać Cię w niepewności i odpowiedzieć na tytułowe pytanie dopiero w połowie artykułu, to jednak dużo ciekawsze niż „kto?” wydaje się być „dlaczego?”. To Menedżer (bezpośredni przełożony) jest odpowiedzialny za efekt działań rozwojowych, w których biorą udział jego podwładni. Z jakich powodów?
Skala inwestycji polskich przedsiębiorstw zagranicą przekroczyła 105 mld zł. Najlepiej inwestować w Indiach, zaś 60% firm deklaruje plany dalszej ekspansji zagranicznej
Aż 47% badanych przedsiębiorców wskazuje dywersyfikację geograficzną i ograniczanie ryzyka jako główną korzyść z bezpośrednich inwestycji za granicą, 84% polskich bezpośrednich inwestycji za granicą zlokalizowanych jest w Europie, a wśród najlepszych kierunków inwestycji zagranicznych wymienia Indie, Finlandię, Estonię, Izrael i Chile, wynika z raportu Polskie Inwestycje Zagraniczne opracowanego przez PFR TFI i PwC Polska. Partnerem tegorocznej edycji jest KUKE.
Z kim rozmawiać na temat potrzeb rozwojowych pracowników?
Jeśli planujesz realizację projektu rozwojowego i zdecydujesz się na zaangażowanie w to firmy doradczo-szkoleniowej, musisz wiedzieć, że jednym z pierwszych pytań, jakie usłyszysz będzie pytanie o potrzeby Uczestników projektu. Aby uzyskać odpowiedź, konieczna będzie rozmowa z kilkoma wiarygodnymi źródłami informacji wewnątrz Twojej organizacji. O kim mowa?
Łódź z pomysłem na przyszłość
Wyzwaniem dla łódzkiej gospodarki nie są tylko nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców, ale i walka ze wskaźnikiem bezrobocia stanowiącym główny miernik powodzenia naszych starań. To, co liczy się dzisiaj, to tworzenie możliwości rozwoju zawodowego, wzmacnianie klasy średniej i przez to stymulowanie transformacji miasta widocznej np. poprzez zapotrzebowanie na nowe projekty mieszkaniowe, mixed-used i inne o charakterze komercyjnym.
Prawnicy Bird & Bird autorami poradnika o czasie pracy wydanego przez Rzeczpospolitą
Publikacja składa się z jedenastu rozdziałów, które w kompleksowy sposób przedstawiają praktyczne aspekty związane z rozliczaniem czasu pracy przez pracodawców, z uwzględnieniem najnowszych zmian wywołanych nie tylko pandemią koronawirusa, ale również toczącą się wojną w Ukrainie.
10 orzeczeń SN w sprawach HR
Przedstawiamy 10 najistotniejszych orzeczeń Sądu Najwyższego z 2021 r. w sprawach HR. Zbiór jest autorskim wyborem i częścią cyklu Pracodawca i Pracownik w sądzie.
Wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI) przez biznes wymaga nowego i kompleksowego spojrzenia
Dentons, największa na świecie firma prawnicza, przygotowała kompleksowy raport dotyczący sztucznej inteligencji (AI), zawierający analizy i komentarze na temat kwestii prawnych i regulacyjnych, z którymi będą musiały zmierzyć się przedsiębiorstwa wykorzystujące AI.
Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne – elementem powszechnie obowiązującego prawa
Na temat uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego wprowadzonego tzw. przepisami COVID pisaliśmy w publikacji z dnia 5 stycznia 2021 roku zatytułowanego „Ochrona majątku przedsiębiorcy w kryzysie – uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne” (//bpcc.org.pl/pl/publikacje/ochrona-majatku-przedsiebiorcy-w-kryzysie-uproszone-postepowanie-restrukturyzacyjne)