Kancelaria Dentons przygotowała kolejną edycję międzynarodowego przewodnika pt.: „Investing in renewable energy projects in Europe” („Inwestycje w projekty energii odnawialnej w Europie”), w której przedstawia najważniejsze zmiany regulacyjne oraz podsumowuje perspektywy rozwoju projektów z obszaru energetyki odnawialnej (OZE) w 21 jurysdykcjach europejskich oraz Azji Środkowej.
W czasie wychodzenia z kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19, władze unijne oraz rządy poszczególnych państw członkowskich będą dążyć do osiągnięcia nowych, ambitniejszych celów w zakresie polityki klimatycznej, a także odbudowy gospodarki bardziej przyjaznej dla środowiska. Mając na uwadze te trendy, przedstawiamy nasz coroczny przegląd prawnych, politycznych i gospodarczych inicjatyw w europejskim sektorze energii odnawialne.
W tegorocznej edycji przewodnika prezentujemy dogłębną analizę tendencji widocznych w Unii Europejskiej i w innych regionach, wraz ze szczegółowymi opracowaniami dotyczącymi sytuacji na poziomie krajowym, uwzględniającymi takie czynniki, jak pandemia COVID-19, brexit, czy też wzrost znaczenia wodoru w tworzeniu przyszłej polityki OZE.
Większość krajów członkowskich przyjęła już własne strategie w zakresie energetyki i ochrony klimatu, które mają pomóc w osiągnięciu do 2030 roku wyznaczonych przez UE celów w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych. Realizacja tych planów wymaga wiele pracy, szczególnie z uwagi na fakt, że wiele państw zakłada przyjęcie bardziej rygorystycznych celów w drodze do osiągnięcia zerowej emisji netto do roku 2050.
Zachęcamy do pobrania przewodnika na rok 2021:
Dentons opracował niniejszy przewodnik we współpracy z BloombergNEF, wiodącą organizacją badawczą, będącą dostawcą podstawowych analiz rynkowych z zakresu czystej energii, zaawansowanych rozwiązań dla transportu, branży cyfrowej, innowacyjnych materiałów i obrotu towarowego.