Nowy rok, LCP Properties rozpoczyna pracowicie.
Ostatni tydzień minionego roku oraz pierwsze tygodnie stycznia pozwoliły sfinalizowalizować firmie szereg transakcji zakupu nieruchomości i terenu pod kolejne inwestycje grupy.

Zakupiony przez Grupę LCP w grudniu Park Handlowy Prudnik, to już 70. projekt w portfelu nieruchomości inwestora. Obiekt zlokalizowany jest u zbiegu dróg krajowych nr 40 i nr 41, tuż przy wjeździe do miasta od strony Opola. Sąsiaduje z restauracją McDonald’s i stacją benzynową Shell. Zapewnia największą przestrzeń handlowo-usługową w regionie.

Retail Park w połączeniu z operatorem spożywczym, Biedronką, oferuje ponad 8,500 mkw. Jest skomercjalizowany w 100%. Ten jednopoziomowy kompleks budynków ma obecnie 13 najemców, m.in. Biedronkę, Sinsay, 4F, 50 Style, Pepco, Top Secret, Martes Sport, Pet Shop, Kik, CCC, Smyka oraz sklepy Deichman i Rossmann.

Obiekt wyróżnia dostęp do parkingu na 500 samochodów z wyodrębnionymi miejscami dla rowerów. Dodatkowym atutem powstającego obiektu będzie sklep budowlany Bricomarché, którego otwarcie planowane jest na koniec tego roku. Zaoferuje on dostęp do szerokiego asortymentu produktów dla domu i ogrodu.

Kolejną nieruchomością, którą grupa LCP zakupiła na koniec 2021 roku, jest sklep spożywczy Biedronka zlokalizowany w Warszawie. Wkrótce po zamknięciu transakcji w stolicy, Grupa LCP pozyskała kolejny, mały park handlowy znajdujący się mniejszej miejscowości w województwie lubelskim. Obiekt posiada trzech najemców i zlokalizowany jest przy dużym markecie spożywczym.

W styczniu, Grupa LCP zakupiła działkę o powierzchni ponad 2,4 ha. pod projekt parku handlowego, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku. Projektowany park handlowy będzie miał powierzchnię około 7,600 mkw. GLA, a głównym operatorem spożywczym będzie sklep Biedronka.

W mijającym tygodniu inwestor zakupił również w pełni skomercjalizowany projekt z pozwoleniem na budowę w miejscowości Lubawa. Będzie oferował ponad 2,800 mkw GLA a dla klientów udostępniał 143 miejsca parkingowe. Powstanie on w sąsiedztwie sklepu LIDL a jego deweloperem będzie Grupa LCP. Głównymi najemcami parku będą: Rossman, Tedi, Martes Sport, Pepco oraz Dealz.

Grupa LCP planuje do końca lutego zakup kolejnych trzech projektów, które znacząco wzmocnią portfolio posiadanych nieruchomości.

„2021 rok był dla LCP intensywny i obfitował przede wszystkim w transakcje zakupowe. W 2022 roku planujemy ekspansję w projekty deweloperskie, których przykładem są już obecnie realizowane przez nas projekty SBU w Bydgoszczy i Gdańsku. Mamy w planach kolejne projekty budowlane. Dzięki nim wartość naszych inwestycji w Polsce, na koniec 2022 roku osiągnie 450mln EUR” – podkreśla Krystian Modrzejewski, Group Operations Director

W planach Grupy LCP znajdują się kolejne transakcje, zarówno zakup gotowych projektów, jak i terenów pod inwestycje. Zaangażowanie na rynku deweloperskim pozwoli równocześnie na zdecydowane poszerzenie oferty całego portfela nieruchomości. Spodziewamy się, że efektem tego w 2023 r. wartość wszystkich naszych projektów posiadanych w Polsce przekroczy 500 mln EUR.